Тернополяни готуються до Водохреща

Автор:     Опубліковано: 18 Січня 2017 о 19:00    310 переглядів

19 січня християни відзначатимуть Хрещення Господнє та Богоявління. На що варто звернути увагу вірянам при відзначенні Йорданських свят? Про це ми запитали у священнослужителів.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Цей світ – він був повний гріха. І Христос, власне, своєю благодаттю, своєю силою, божественною силою, входить у цей матеріальний світ, його просвічує, його очищає. Цей символічний жест входу Сина Божого в ті йорданські води, власне, це означав».  

Інший важливий момент, зауважує отець Олег Харишин – це те, що під час хрещення через Ісуса Христа Бог у Святій Трійці явився всьому людству.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Друга особа Божа – Син Божий, Ісус Христос, явився, тому що був хрещений. Ми знаємо також, що пролунав голос Отця з небес, Бога-Отця, Перша особа Божа Тройці Пресвятої. Бог-Отець  промовляв з неба, кажучи «Це – син мій улюблений». І, очевидно, на Нього, відтак, зійшов Дух Святий. Це є Третя особа Божа, який зійшов на Христа. І, власне, в той спосіб відбулося це свято такого Божого Богоявління».

Зі слів отця Олега Харишина, Ісус, охрестившись в Йордані, відкриває кожному християнину шлях до Бога в Трійці. І кожен хрещений прилучається до Його великої родини.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«І в цьому святі, власне, важливо, щоб ми також, як кажуть, пригадали собі той момент, коли нас хрестили, що ми також, знаєте, свого роду, занурили себе у ту йорданську купіль, собі нагадали, що ми покликані нести в собі ту ангельську подобу. Власне, знаємо, що підчас хрещення єдиний гріх, яким ми володіли, це був що? – первородний гріх. І через хрещення його змивається з нас. Відповідно, що виходить? Що кожна людина стає, фактично, подібною до ангелів».      

А тому, переконаний священнослужитель, потрібно берегти себе від всякого зла і жити добрим християнським життям.

Традиційно на Йордан при парафіях відбувається чин освячення води. Отець Олег Харишин радить кожному християнину набрати її, омити себе, окропити свою домівку, а також вживати у випадках сумнівів, страху, нерозуміння. До слова, у цей день на набережній Тернопільського ставу, біля підніжжя хреста, встановленого на честь 1025-річчя хрещення Русі, традиційно священнослужителі різних конфесій здійснять чин освячення води. Початок – о 12-ій.

 

залишіть коментар