Тернополяни протестують через будівництво твердопаливної котельні

Автор:     Опубліковано: 26 Січня 2017 о 18:58    477 переглядів

Нещодавно розпочали реконструкцію котельні на вулиці Київській, 3а. Там планують змінити вид палива, на якому працюватиме котел. Замість газу – торфобрикети. Однак, ідею такої модернізації, не оцінили мешканці багатоповерхівок, розташованих неподалік. Люди пояснюють, котельня межує із житловими будинками. Наприклад, до їхнього лише 70 метрів, і їм доведеться дихати викидами від торфу.

ЮЛІЯ МАМЧАК, мешкає на вулиці 15 Квітня, 17:

«Людям страшно. Ми консультувалися з лікарями. Та тут же живуть і лікарі, і вчителі, і всі. Захворювання –  астма, серцево-судинні, все воно залежно від того, чим ми дихаємо. Дихати ми будемо безпосередньо отакими викидами. Страшно, тому що… Добре, коли воно вітряна погода і все воно ганятися буде. А коли це буде туман або безвітряна погода, воно все  буде падати на нас. На нас, на наші площадки дитячі, тим будуть дихати наші діти».

Ще більше обурило мешканців те, підкреслює жінка, що із людьми ніхто не говорив про такі зміни і не попереджав.

ЮЛІЯ МАМЧАК, мешкає на вулиці 15 Квітня, 17:

 «Ми чисто випадково дізналися про те, що така, як, на мою думку, екологічна біда, буде у нас під вікнами безпосередньо. Ми запитували, пробували запитати у людей, які за це відповідають, в «Теплокомуненерго», що там буде. Подавали запити. Немає ані карт розсіювання шкідливих речовин. Люди цього не зробили, які це мали робити. Немає ані того розрахунку, скільки шкідливих викидів буде, і як це вплине на здоров’я. Просто так будується».

У свою чергу, представник «Тернопільміськтеплокомуненерго» переконує, в газеті міської ради підприємство подавало оголошення, що цю котельню переробляють на твердопаливну.

ВІТАЛІЙ ГРУБЕНЮК, начальник виробничо-технічного відділу «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Це є проектна документація, тут є зазначено, які дії ми впроваджуємо. Тобто, в мене є певний список, які дії ми впроваджуємо, що це все офіційно і це ми не придумали, і, на сьогоднішній день, це проект, який дійсно допомагає місту перейти на інший вид палива, тобто, здешевити теплову енергію. Якщо люди будуть проти, тоді тарифи можливо і ніяк не зміняться».

Віталій Грубенюк заспокоює – такі котельні небезпеки не несуть. Окрім того, у Тернополі вона не буде першою. Адже такі, у випробувальному режимі, вже працюють на вулицях Лесі Українки та Просвіти.

ВІТАЛІЙ ГРУБЕНЮК, начальник виробничо-технічного відділу «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

 «Це повністю безпечно, тому що є проект. Проект пройшов експертизу, екологічну експертизу. Тобто, є офіційний висновок – це безпечно, тому що працюють такі котельні не тільки в нашому місті, такі котли вже працюють по багатьох містах України. І ніяких претензій до виробництва у ні в кого не виникає».

«Ми проти того, щоб будувалося воно взагалі. Якщо ви будете будувати, ми будемо перекривати дороги, ми будемо ставати під крани, тому що тут живуть наші діти»

За допомогою і підтримкою мешканці багатоповерхівки звернулися й до депутатів.

МИХАЙЛО СИРОТЮК, депутат по виборчому округу №38 м. Тернопіль:

«З одного боку, ми стурбовані тим, що це зміна якогось режиму роботи, так, котельні на іншому виді палива, що це за собою тягне, які екологічні моменти будуть. З іншого боку, ми розуміємо, в якому скрутному становищі знаходиться саме місто маючи «Теплокомуненерго», яке є збитковим. Яке змушене закуповувати російський газ в доларовому еквіваленті».

Розійшлись на тому, що це були лише перші збори, далі чекатимуть висновків експертів, які вже дадуть роз’яснення чи шкодитимуть викиди здоров’ю.

залишіть коментар