У 2017-му соціальні стипендії сягатимуть 2 тисяч гривень

Автор:     Опубліковано: 17 Січня 2017 о 19:05    630 переглядів

З 1 січня соціальні стипендії студентам фінансуватимуть через місцеві управління соціального захисту. Хто має право їх отримувати, нам розповіли в профільному департаменті облдержадміністрації.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи, які визнані учасниками бойових дій та їхні діти, діти, один з батьків яких загинув, зник безвісти у районі проведення Антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, діти, один із батьків яких загинув під час масових актів громадського протесту, і діти, які є внутрішньо переміщеними особами».  

Зі слів Вадима Боярського, фактично, саме призначення стипендій відбуватиметься у навчальному закладі. Звідти списки передаватимуть в управління соцзахисту, і, відповідно, до профільного департаменту. Міністерство соціальної політики, згідно поданої заявки, надаватиме департаменту кошти, а вже звідти державні гроші надходитимуть у навчальний заклад. Відтак, щоб отримати соціальну стипендію, студент повинен, насамперед, звернутися в Альма-матер. Перелік документів, які слід підготувати, – невеликий, стверджує Вадим Боярський.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Перше – це заява. Друге – це ідентифікаційний код, третє – це студентський квиток. І четверте – довідка про підтвердження статусу тої категорійності, відповідно до якої призначається ця соціальна стипендія».

Директор департаменту соцзахисту наголошує: якщо встигнути подати документи до кінця лютого, то стипендію студент отримає від початку року.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Хочу наголосити: якщо студент звернеться вже 1 березня, то стипендія буде призначена з місяця звернення, тобто, з березня. А якщо буде звернення січень-лютий, то буде призначена стипендія з 1 січня».

Зі слів Вадима Боярського, мінімальний розмір соціальної стипендії для студентів навчальних закладів 1-2 рівня акредитації складає 750 гривень. Для студентів закладів 3-4 рівня акредитації – від 1 до 2 тисяч гривень. Незалежно від рівня акредитації навчального закладу, 2 тисячі гривень стипендії будуть отримувати сироти та позбавлені батьківського піклування.

 

  • Я считаю, что стипендия должна быть только академической. Хочешь получать стипендию – старайся хорошо учиться. Но коль уже ввели социальную стипендию и не спросили нашего мнения, то мне очень интересно почему в ПТУ социальную стипендию получают инвалиды, а в высших учебных заведениях – нет. У меня дочка инвалид 1 группы, передвигается на инвалидной коляске, учится в Могилянке, таких студентов-колясочников на всю Могилянку всего 2. Каждый день нам приходится на коляске добираться два часа до универа, потом каждую пару мне приходится переносить ее с коляской, т.к. ничего не приспособлено, она ездит каждый день в температурой, сильной головной болью, т.к. в голове стоит шунт и при этом старается и учится хорошо, правда теперь на академическую стипендию наверно уже не дотянет. Но на самом то деле возможности у нее меньше, чем у здоровых стедентов, да и у меня сил и здоровья переносить ее по лесницам каждый день становится с каждым днем все меньше. А я сней одна и нам никто не помогает. Обидно очень, что про такую категорию детей забылии вообще и в списках студентов, которые могую претендовать на соц стипендию их нет.

залишіть коментар