У тернопільський пересувний пункт обігріву звернулись понад півсотні осіб

Автор:     Опубліковано: 11 Січня 2017 о 19:00    626 переглядів

Напередодні Різдвяних свят, через зниження температури повітря та погіршення погодних умов, для надання допомоги населенню, особливо соціально незахищеному, на Тернопільщині розгорнули цілу мережу пунктів обігріву. Окрім 79-ти стаціонарних, які функціонують на базі соціальних приміщень, є і мобільні, тобто пересувні.

МАР’ЯНА ФЕНИК, кореспондент ІНТБ:

«Сьогодні в нашій області діє два ось таких мобільних пункти обігріву на основі спеціально облаштованих наметів. Один у Теребовлі, інший тут у тернопільському парку Тараса Шевченка. Рятувальники запевняють, при необхідності готові розкласти 14 таких і ще 5 на основі автотранспорту».

Пересувний пункт обігріву функціонує цілодобово, де щоденно чергує двоє рятувальників.

ВІТАЛІЙ ПОВОРОЗНИК, начальник Тернопільського міського відділу УДСНС України у Тернопільській області:

«З метою недопущення переохолодження і обмороження громадян, всі бажаючі можуть зайти і відігрітися, і попити теплого чаю. До роботи пункту обігріву також залучені працівники управління соціального захисту Тернопільської міської ради і обласного управління Червоного Хреста».

Люди, які сюди звертаються можуть зігрітися, попити гарячого чаю чи супу швидкого приготування.

СЕРГІЙ ДАНІЛІН, начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи ЦЗД УДСНСУ в області:

«Крім цього можуть отримати долікарську допомогу в разі обмороження. Тут чергують, крім наших рятувальників, представники Червоного Хреста, вони можуть надати першу долікарську допомогу і потім направити до лікувальних закладів міста Тернополя».

РОМАН БУДКО, лікар-інтерн:

«Абсолютно добровільна ініціатива, бо так, як в нас волонтерство і основане на цьому – на основах добровільності. Туму нас ніхто до цього не заставляє. Просто, якщо ти хочеш і маєш бажання допомогти людям, то чого б цього не зробити».

За час функціонування, з 5-го січня, до даного пункту обігріву звернулися більше п’яти десятків осіб. Зазвичай, розповідають рятувальники, це малозабезпечені люди та безхатченки, які потребують допомоги. Помітили також, що найбільше осіб звертається з 18-ї години до першої ночі.

ЮРІЙ ОСУХОВСЬКИЙ, заступник начальника першої ДПРЧ першого ДПРЗ УДСНС в області:

«Була восьмого числа жіночка, йшла з церкви і треба було їй попасти на Дружбу, на вулицю Бережанську. Видно було, що дуже збідована така. Капці були перемотані шнурком, відлітала підошва. Ну ми її погріли. Вона довше сиділа, десь дві години. Ми їй дали чаю, ми їй дали хліба, люди з пекарні, волонтери, привезли хліба, ми їй дали «Мівіну», ту, що Червоний Хрест нам дав. Поговорили з нею, розказала свою історію. Вона сама десь з Херсонської області, тут проїздом».

У Тернополі пересувний пункт обігріву працюватиме доки температура повітря не підніметься вище мінус 10 градусів.

 

залишіть коментар