У Тернополі молодь за власним бажанням провела добу у в’язниці

Автор:     Опубліковано: 30 Січня 2017 о 19:19    848 переглядів

У Тернополі молодь за власним бажанням провела 24 години у в’язниці. Цими вихідними в історико-меморіальному музеї політв’язнів відбулась акція «Доба», присвячена річниці бою під Крутами. Деталі у сюжеті.

Добровільно добу у в’язниці провела молодь, в рамках вже традиційної для нашого міста, акції «Доба». Нагадаємо, вперше її організували у 2005-му  році.

ЛЕСЯ ГОЛИК, голова Тернопільського осередку СУМ в Україні

«Ми проводимо завжди в останні вихідні січня акцію «Доба», яка першочергово мала на меті нагадати людям про бій під Крутами, про жертви молодих крутянців, молодих хлопців, яких 300 загинуло в Бою під Крутами, які були студентами, які були школярами, молодими юнаками, які ще не пізнали життя. І кожен рік ми додаємо якісь нові точки, нові заходи, нові спогади про те, що відбувається в Україні і що є на часі».

Цьогоріч в акції взяли участь молоді люди зі Стрия, Калуша, Києва і Тернополя, розповідає Леся Голик. Для деяких з них таке випробування стало першим, для декого вже традиційним.

ЛЕСЯ ГОЛИК, голова Тернопільського осередку СУМ в Україні

«Всі учасники мають можливість побути в тиші, тобто це час «мовчанки», далі у вечірній час ми будемо мати перегляд фільму, це будуть хроніки УПА, ми маємо дві «гутірки», одну «гутірку» вже відбули. «Гутірка» – це є наша лекція, це була «гутірка» від Святослава Липовецького про передумови створення УПА, про 20-30 роки в Україні і будемо мати потім гутірку про УПА, про її діяльність  на території України, «гутірку» викладатиме наш сумівець Володимир Бірчак. І матимемо завтра Літургію о 10-ій ранку».

Шістнадцятирічна стриянка Уляна Іжик та юнак із Калуша Захар Побережний участь у такій акції взяли вперше.

УЛЯНА ІЖИК, учасниця акції «Доба»

«Мені здається, що тут хороший простір для самоаналізу, ти маєш час подумати».

ЗАХАР ПОБЕРЕЖНИЙ, учасник акції «Доба»

«Так, як це традиційна акція вже Тернопільського осередку спілки української молоді України, я хотів подивитися як, що це таке.  Що собою являє  ця в’язниця. Учасники акції можуть провести добу саме в цих стінах, де раніше велися такі страшні речі».

Тривала акція з 10 ранку суботи і до 10 ранку неділі. Долучитись до неї мали змогу усі охочі.

 

залишіть коментар