У Тернополі на Йордан вся вода освячена

Автор:     Опубліковано: 19 Січня 2017 о 19:15    721 переглядів

Вранці на Водохреща відбулися богослужіння та освячення води не лише у церквах. Вже традиційно воду освятили і на водопровідних насосних станціях КП «Тернопільводоканалу».

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Ми намагаємося в унісон з тими Богослужіннями, які відбуваються в церквах, посвятити воду, яка йде в централізовану систему і потрапляє в домівки наших споживачів. Особливо, це напевно, корисно для тих людей, які в силу різних обставин не можуть потрапити в церкву: хтось, можливо, по стану здоров’я, хтось не має часу».

Також на свято Богоявління є традиція занурюватись у водойми. Адже вважається, що і в них на Йордан вода має цілющі властивості. Чимало тернополян вранці пірнали у воду в парку Топільче.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Саме на Водохреща вода є цілющою, має особливі властивості і саме тому в цей день священики освячують водойми, саме в цей день традиційно люди пірнають в холодну воду. Хоча, яка б вода не була холодна, все-рівно, вона є приємною, ніжною. Думаю, що вона змиває весь негатив, дає сили, здоров’я, натхнення для праці на весь рік».

ВОЛОДИМИР,  (м. Тернопіль):

«Купаюсь уже не перший рік на Водохреща. І цілий рік дійсно здоровий. Так що, все говорять правильно, всім раджу обов’язково приймати на Водохреща такі водні ванни, об’єднуватися з природою в цій свяченій воді».

Перевірили Йорданську воду в Тернополі не лише місцеві мешканці.

ДМИТРО (м. Дніпро):

«-Ми з хлопцями з Дніпра приїхали, в нас це обов’язково.

-А чому в Тернопіль?

-До друзів, по роботі, хто як. В Дніпрі це більш масово, я скажу так. В Дніпрі це так: є річки – треба купатися. Всьо. Тут не стільки народу, на жаль».

РУСЛАН (м. Дніпро):

«Замечательні враження у нас як на Востоке, так і на Західній Україні. Спеціально приїхали покупатся тут  на Крещение».

Також, вже традиційно, на Набережній Тернопільського ставу священнослужителі різних християнських конфесій провели молебень та здійснили чин освячення води.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП:

«Йорданська вода є особливою, тому що вона нагадує нам про Христа Спасителя, який прийшов на світ, щоб всіх нас привести на небеса. Іван Предтеча хрестив на прощення гріхів, але Христу не потрібно було прощення гріхів, тому що він, як Бог –  безгрішний, але своїм хрещенням Він освятив води ріки Йордану».

ВАСИЛІЙ (СЕМЕНЮК), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«Нехай Господь благословить вас! Нехай благословить ваші родини, ваші діти, ваші онуки! Нехай то Боже благословення зійде на ті окопи, бліндажі, де в холоді там, а часом в болоті, стоять на сторожі наші сини і дочки!».

ВІКТОР (БЕДЬ), Єпископ
Мукачівський і Карпатський (керуючий  Карпатською і Тернопільською єпархіями) УАПЦ:

«І в цьому році, як ніколи, покладаючися на Всемогутнього Отця нашого небесного і Спасителя нашого – Ісуса Христа з Святим Духом, сподіваємося, що це Богоявлення принесе нашому українському боголюбивому народу мир і благополуччя на нашу святу, вистраждану, українську землю».

залишіть коментар