У Тернополі пільгові категорії учнів харчуються безкоштовно

Автор:     Опубліковано: 27 Січня 2017 о 19:20    699 переглядів

Нещодавно виконавчий комітет міської ради встановив перелік категорій учнів, які звільняються від плати за харчування. Серед них сироти, діти позбавлені батьківського піклування, школярі з малозабезпечених сімей, діти учасників АТО та інші.

ОЛЕНА ОЛІЙНИК, соціальний педагог Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка

«На даний момент половину суми оплачує міська рада, половину оплачує підприємець, хоча, якщо я не помиляюсь, будуть вноситись зміни і з 5-го лютого повністю міська рада буде оплачувати це харчування цих категорій. І вони отримають це пільгове харчування, яке йде в межах 12,80 на дитину кожен день».

У Тернопільській Українській гімназії наразі є 18 учнів, які входять у пільгові категорії. Четверо – це діти з малозабезпечених сімей, 14-ть – діти учасників АТО, розповідає Олена Олійник.

ОЛЕНА ОЛІЙНИК, соціальний педагог Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка

   «Є й інший ще перелік категорій, але на даний момент в нас немає тих діток, це ще є дітки сироти і діти з певними педагогічними, освітніми проблемами, це інклюзія, але на даний момент в нас таких діток немає».

У суму 12,80, яка  передбачена на кожну дитину пільгової категорії,   входить комплексний обід: перша страва, друга, салат, хліб і компот або чай.

ОЛЕКСАНДРА ФУКА, кухар їдальні Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка

«Маємо затверджене двотижневе циклічне меню, від цього меню ми не відходимо, так як воно є, так ми і харчуємо. Ми сьогодні їм даємо картопельку, тефтельку, салатик, чай з лимоном, хлібчик, першу страву – це на 12,80, діти зі звільненої категорії. А далі в нас діти –  вільний доступ, хто що бере.  Хто бере  картоплю, хто бере горохове пюре, хто бере котлету, хто бере відбивну, хто бере тефтелю, рибу, курку, печінку. В нас великий вибір».

Олександра Фука працює в сфері громадського харчування вже близько 19-ти років. Жінка розповідає, щодня разом із своїми помічницями трудяться немов бджілки, аби дітям було і смачно, і корисно.

ОЛЕКСАНДРА ФУКА, кухар їдальні Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка

«Дбаю про дітей, бо я маю п’ятеро внуків і в мене всі внуки навчаються і в 15 школі, і спецпочатковій, і в 12-ій. Так що я готую для дітей, як для своїх рідних внуків та дітей».

І це щоразу підтверджує кількість учнів, які збігаються на перерві у їдальню. Школярі кажуть, тут смачно як удома.

САША, учень Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка

   «Я їв пюре і відбивну, це було дуже смачно і в нашій школі дуже смачно готують».

ІННА, учениця Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка

  «Я їла печену картоплю з томатним соком. – Смачно тобі було? – Так. Тут дуже добре готують, мені дуже подобається. Так, як вдома».

 

залишіть коментар