У Тернополі вшанували Героїв Крут

Автор:     Опубліковано: 26 Січня 2017 о 18:57    188 переглядів

29 січня виповнюється 99 років з часів бою під Крутами. В пам’ять про цих Героїв у Тернополі розпочався цикл тематичних заходів, які з поміж іншого мають на меті  – виховати патріотичну молодь.

ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської ОДА

«Для нас основне питання зараз, як для обласної влади полягає в тому, що ми повинні зберегти пам’ять. І крутянці, вони не були вихідцями із Тернопільщини, але це були хлопці, які своєю мужністю, своїм характером – показали, що Україна жива, в 1918 році. Вони, в черговий раз підтвердили те, що Україна єдина, велика, соборна країна. Тому для нас сьогодні дуже важливо, що ми учням шкіл черговий раз підтверджуємо те, що можливо не було в нашому краю, але ми підтверджуємо те, що ці події, які відбуваються зараз в країні, вони мали місце і 100 років тому . А 100 років тому, було то саме, що і сьогодні, що молоді хлопці боролися за Україну».

В обласній бібліотеці для молоді організували книжкову виставку та вечір пам’яті, на якому розповідали цікаві факти з тих подій, цитували  вірші, переглядали уривки з документальних фільмів про ті часи.

ЛЕСЯ ГУК, директор  Тернопільської обласної бібліотеки для молоді

«Такі заходи у нас проходять щорічно, відбуваються вони у різних формах: вечори пам’яті, уроки мужності, інформаційні години, організовуємо книжкові виставки і головна мета цих заходів, на прикладі Героїв Крут, їх жертовності заради Батьківщини, заради національної ідеї, формувати патріотизм у нашої молоді, у підростаючого покоління. Також ми, організовуючи ці заходи, маємо на меті спонукати молодь до того, що вони повинні знати і повинні вивчати свою історію».

Зазначимо, в пам’ять про Героїв Крут у Тернополі запланували й ряд інших заходів, серед яких і традиційна акція «Доба». Де усі охочі зможуть провести 24 години у в’язничних камерах Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів.

 

 

залишіть коментар