У Тернополі вшанували Омеляна Польового

Автор:     Опубліковано: 4 Січня 2017 о 19:20    798 переглядів

Цьогоріч минуло 104 роки від дня народження Омеляна Польового. У Тернополі цю дату увагою не оминули. Депутати міської ради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» поклали квіти до пам’ятної дошки, яка знаходиться на вулиці, де мешкав полковник УПА і яка тепер носить його ім’я.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради, голова міського осередку «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»:

«Свого часу керував цілою округою Української повстанської армії на Тернопіллі. І вже, власне, після свого 25-літнього покарання, яке він поніс за свою українську діяльність, він проживав в місті Тернополі. Тобто, це є славетний син українського народу, славетний тернополянин. І ми переконані, що потрібно про ці речі пам’ятати. І, дійсно, ми сьогодні побачили, коли клали квіти, що квітів не було. Це прикро, що тернополяни не пам’ятають таких славетних людей, не пам’ятають своїх героїв. Потрібно ці речі популяризувати».   

Приєдналися до міських депутатів і представники молодіжного крила політсили.

ЮРІЙ ПИТЕЛЬ, голова молодіжного крила «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у Тернополі:

«З самого молоду себе проявляв як патріотично налаштований юнак. Він навчався також в нашій Тернопільській гімназії, і вперше, якщо не помиляюся, він був заарештований за те, що він хотів об’єднати патріотично налаштовану молодь біля себе. І за це він був заарештований, по-моєму, польською поліцією. І це його не зламало, все ж таки, як ми бачимо, він залізного характеру була людина,  і це є дуже гарний приклад для наслідування теперішньої молоді». 

Депутати ж розповідають: на наступну сесію міської ради пропонуватимуть на розгляд проект рішення про вшанування Української повстанської армії та оголошення 2017-го роком УПА в Тернополі. Передбачає він низку заходів. Серед іншого, мова йде і про матеріальну підтримку ветеранів УПА, які мешкають у нашому місті.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради, голова міського осередку «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»:

«Ці люди – престарілого віку, вони сьогодні потребують допомоги, потребують допомоги в лікуванні. Звичайно, ми таку допомогу надаємо. Але є і, власне, така ініціатива, щоб встановити доплати до пенсій цим ветеранам, по 500 гривень. Для нашого міського бюджету – це невеликі кошти, але для людини, кожного конкретного, це буде велика допомога. Думаю, що таку нашу ініціативу наші колеги по депутатському корпусу підтримають і ми таке рішення зможемо прийняти».      

Зі слів Віктора Шумади, наразі у нашому місті проживає 53 ветерани УПА.

 

залишіть коментар