У церкві Святого Петра протягом місяця колядуватимуть

Автор:     Опубліковано: 11 Січня 2017 о 19:10    1 236 переглядів

Протягом місяця, з 14-го січня до 15-те лютого, у церкві Святого апостола Петра, на вулиці Володимира Великого, відбуватимуться так звані адорації.

 о. ЮСТИНІАН ГОРОДЕЧНИЙ, чернець монастиря Різдва Пресвятої Богородиці у м. Тернопіль (Францискани):

«Таке слово практично незнане нашому українському вуху, як адорація. В нас, у зв’язку із тим, що є такий великий вертеп, можна сказати, в період Різдвяний – культ Дитятка Ісуса. Відбуваються такі колядування. І то є добре слово на окреслення отого дійства, яке тут відбувається».

Обряд адорації включає у себе три елементи, роз’яснює отець Юстиніан. Перший – молебень до Дитятка Ісуса, де читають літургійні і Євангельські тексти, які описують Різдво Христове і народження Дитятка Божого. Другий елемент – пояснення Божого слова, де священик говорячи промову, описує когось із персонажів Різдва, найчастіше Ісуса Христа. У третій частині обряду беруть участь усі парафіяни – це колядування. Першими відбудуться адорації для дітей – 14-го січня.  В наступні неділі будуть адорації для чоловіків, молодіжних спільнот, студентів, вчителів, старших та хворих, для групи «Матері в молитві». Розпорядок адорацій є на таблиці оголошень при церкві Святого апостола Петра і на сайті – Чин Братів менших (Францискани).

 о. ЮСТИНІАН ГОРОДЕЧНИЙ, чернець монастиря Різдва Пресвятої Богородиці у м. Тернопіль (Францискани):

«Ті адорації в нас починаються з першої неділі після Різдва Христового і закінчуються 15-го лютого. То є такий вже традиційний обряд, що дається вшанувати поцілунком Дитятко Ісуса всім присутнім в храмі. Священик бере у руки Дитятко, перед тим обкадивши його, і запрошує всіх людей, щоб прийшли і поцілували Дитятко Ісуса. І люди підходять до священика і цілують».

Відбуватимуться, до слова, колядування біля найбільшої шопки в Україні. Її висота сягає 20-ти, ширина 40-ка, глибна близько 7-ми метрів. В основі є більше сотні різних, у тому числі рухомих, фігур. Отець Юстиніан підкреслює, щорічно у шопці на чомусь акцентують увагу.

 о. ЮСТИНІАН ГОРОДЕЧНИЙ, чернець монастиря Різдва Пресвятої Богородиці у м. Тернопіль (Францискани):

«Ми хотіли в тій шопці підкреслити вартість родини, сімейства. Так що в центрі є Пресвята родина і можна сказати, що то є такий ідеал кожної християнської родини і не тільки. Також там є, з правої сторони шопки, знаходиться сімейство ченців. Є також, власне, сімейство української сім’ї, яке знаходиться он там: козак, козачка. І тут, також знаходяться фігури такої української родини, традиційної, з вишиванками».

 

залишіть коментар