У Збаразькій виправній жіночій колонії виступали з нагоди Різдвяних свят

Автор:     Опубліковано: 13 Січня 2017 о 18:47    2 041 переглядів

Збаразька виправна колонія №63 знаходиться в селі Добриводи, на Тернопільщині. Там відбувають покарання жінки, які вчинили злочин не вперше.

ОЛЬГА МАКАР, курсант Київського Інституту КВС, проходить стажування в Збаразькій ВК №63:

«З нагоди Нового 2017-го року та Різдва Христового адміністрація Збаразької ВК №63 організувала святкову програму. А саме – Різдвяні зустрічі. Адже Різдво Христове святкує вся Україна і засуджені не є виключеннями. Тому що кожна людина хоче відчути Різдвяний настрій в душі та серці».

АЛЛА, засуджена:

«На Різдво, на Святий вечір ми колядували. І сьогодні ці Різдвяні зустрічі нам запропонувала адміністрація. Готувалися до цього свята недовго. Все спонтанно. Дякуєм адміністрації, що вона дає нам таку змогу – відчути свято».

На території колонії є каплиця, де щонеділі і в свята проводять Богослужіння. Отець Володимир каже, засудженим важливо відчувати підтримку.

ВОЛОДИМИР БОРИС, священик УПЦ КП:

«З 90-го року я тут постійно. Я не так, щоб я працював на засадах працівника, але тут постійно є всі свята. Воду святимо, паску. Але ще дуже варто подивитись як виступають самі засуджені. Вони дуже так тут багато всього вкладають. Тут такі сидять, які вміють і малювати прекрасно, які вміють і шити прекрасно, які вміють готувати все прекрасно. Так що дуже варто подивитись як вони виступають».

Працівники Збаразької колонії розповідають, в період свят, і не лише Новорічно-Різдвяних, намагаються створити для засуджених жінок відповідну атмосферу. Запевняють, це допомагає в перевихованні.

АНДРІЙ МАКАР, начальник Збаразької виправної колонії №63:

«Це будем говорити, дійство таке спільне: і виступають перед засудженими і засуджені також виступають перед тими гостями, які до нас прибули. Завдяки цьому установи стають відкритішими для суспільства. Ми вдячні, що в цьому перевихованні людей, які можуть потім вернутися повноцінними членами суспільства – дуже велика участь громадськості».

З нагоди Різдва, в колонію завітали представники різних релігійних конфесій. Вони не лише виступали перед засудженими, а й розповідали їм свої історії.

ВІТАЛІЙ ЦУРКАН, представник християн віри Євангельської:

«Я думаю, что для них вот эта радость, частица любви, как-бы, комфорта, уюта, для их сердец, оно для них важно. Потому что кто-то говорит, что вот, мы, люди такие, уже не нужные, как-бы. Мы никому не нужны, даже и Бог про нас забыл – мне многие так рассказывали в колониях. А мы им говорим, что Христос пришел, родился в яслях, для того, чтоб каждый имел доступ к нему».

Концертна програма з нагоди свят в колонії тривала кілька годин.

залишіть коментар