В облвійськкоматі кличуть на службу за контрактом

Автор:     Опубліковано: 25 Січня 2017 о 18:51    435 переглядів

Майже 1250 військовослужбовців відібрали і направили до бойових військових частин Збройних сил України у 2016 році. Із завданням щодо направлення контрактників в області впоралися, стверджують в обласному військкоматі. Кличуть на службу і цього року.

ОЛЕКСАНДР СКУМБРІЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Запрошуємо осіб рядового, сержантського, старшинського складу призовного віку, які мають вищу, середню, професійно-технічну освіту, які або проходили строкову службу, або не проходили строкову службу, військовозобов’язаних, а також – жінок, які по своєму стану здоров’я придатні до військової служби за контрактом в Збройних силах України, віком від 18 до 60 років».        

Запрошують на військову службу за контрактом і осіб офіцерського складу. Серед вимог: вік до 60 років, придатність за станом здоров’я, наявність відповідної освіти, досвіду служби в Збройних силах України або професія, споріднена з військово-обліковою спеціальністю, на яку претендує кандидат. Також, додає Олександр Скумбрій, на посади офіцерського складу можуть претендувати особи, які проходять службу на посадах рядового і сержантського складу та мають вищу освіту.

СВЯТОСЛАВ ГІБЛЯК, заступник командира артилерійського дивізіону з озброєння Тернопільської окремої артилерійської бригади:

«Необхідні спеціалісти даних різноманітних категорій. Це, відповідно, водії категорії С, номери розрахунків, командири гармат, навідники. Всіх бажаючих прошу звертатися до нас, відповідно, до представників військового комісаріату».  

ЮРІЙ КОСТИК, заступник командира роти по роботі з особовим складом Львівської окремої десантно-штурмової бригади ВДВ:

«Є багато вакансій солдатських, як прості стрільці, так і снайпери, розвідники, хіміки, в тому числі, є досить багато вакансій для жінок. Це – кухарі, працівники медичної служби. Також є багато досить цікавих вакансій для осіб сержантського складу – це командири відділень, командири бойових машин, командири розрахунків».   

Осіб рядового, старшинського, сержантського складу направляють до навчальних центрів. На заході України такий є у Старичах. Перед тим кандидат за допомогою військового комісаріату отримує письмову згоду від військової частини на проходження служби.

ОЛЕКСАНДР СКУМБРІЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Створюється кваліфікаційна комісія, яка визначає рівень підготовки цього кандидата, і відносить його в ту чи іншу групу, а таких створюється три: група скороченої підготовки, повної підготовки і відновлення навченості. Зрозуміло, що хтось –служив в Збройних силах, хтось – не служив, хтось – навіть не тримав автомата, не чув про Збройні сили. Тому відповідного кандидата направляється в одну із цих груп підготовки. Підготовка здійснюється від тижня до місяця».    

Після навчання кандидата направляють до тої військової частини, від якої він отримав згоду. Якщо такої кандидат не має, каже Олександр Скумбрій, йому пропонують посаду в бойових військових частинах Збройних сил України. Для осіб офіцерського складу умови дещо інші.

ОЛЕКСАНДР СКУМБРІЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Також треба отримати письмову згоду в одної з військових частин. Кандидат офіцерського складу прибуває до військового комісара по місцю прописки, де йому оформляється особова справа. Після оформлення особової справи він проходить військово-лікарську комісію, проходить атестаційну комісію, яка проводиться або в оперативному командуванні, або в командуванні сухопутних військ. Після оформлення проходження всіх етапів підготовки офіцер направляється у військову частину. Термін служби – від року до п’яти».  

Щодо зарплати, то грошове забезпечення військовослужбовців рядового чи сержантського складу складає від 7 до 10 тисяч гривень. Для офіцерів – від 9 до 14. Додатково військові отримують кошти за виконання завдань в зоні АТО:  на першій лінії бойового зіткнення – 6 тисяч гривень, на другій – 2 тисячі 400. Також передбачено низку пільг та соціальних гарантій.

 

залишіть коментар