В центрі зайнятості з’явилися відеорезюме та відеовакансії

Автор:     Опубліковано: 20 Січня 2017 о 19:10    891 переглядів

На даний час основними проблемами на ринку праці Тернопільщини є тіньова зайнятість, небажання працювати через отримання соціальних виплат і низька мотивація до роботи, через невисокі зарплати. Ще одним нюансом є невідповідність спеціалістів потребам роботодавців.

ВАСИЛЬ ОЛЕЩУК, директор обласного центру зайнятості:

«Зараз кожен другий безробітний, зареєстрований в тому числі і в центрі зайнятості області має 1 чи 2 вищих освіти, а в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості таких осіб налічується 81%. Ми бачим сьогодні катастрофічно не хватає газозварників, сьогодні катастрофічно не хватає в нас трактористів на сучасні трактори, сьогодні не хватає і інших робітничих професій, які здатні давати дохід для сім’ї».

За минулий рік до центрів зайнятості області звернулися майже 48 тисяч осіб. З них близько 33 тисяч мали статус безробітного і майже 24 тисячі отримали роботу. Щодо нововведень в службі, то тут запрацювала послуга відеорезюме та відеовакансії.

НАТАЛЯ КОСЕНКО, начальник відділу надання послуг роботодавцям ТОЦЗ:

«Роботодавцю скорочується час, щоб кожному клієнту не розказувати про вільні робочі місця, про характеристику даної вакансії. А сам претендент на вільне робоче місце – він може побачити дане підприємство і з’ясувати – чи підійде йому ця робота, чи не підійде. Роботодавець може побачити даного претендента і з’ясувати, чи підходить йому ця людина чи ні».

Відеорезюме вже можна знайти і на сайті центру зайнятості, і на сторінці служби в соцмережі Фейсбук. А відеовакансії доступні для перегляду безпосередньо в центрі зайнятості. Також нововведення є і для тих, хто хоче зареєструватися в службі зайнятості. Тепер це можна зробити в електронній формі.

ВАЛЕНТИНА НІКУЛІНА, начальник відділу організації сприяння працевлаштування ТОЦЗ:

«Особа заходить на сайт, засвічуються поля сірі – це прийоми в службі зайнятості. Зеленим відзначені ті місця, які є вільні у спеціалістів з працевлаштування чи інших: чи то юридична консультація, чи то консультація з профорієнтації, з можливості профнавчання. Особа вибирає зручний для неї день (10 днів можливість є попередньої реєстрації) зручний день, зручну годину і вона отримує електронний талон, в якому зазначено дата відвідування центру зайнятості і робоче місце спеціаліста».

Також на нараді в центрі зайнятості були присутні представники самоврядування, профспілок, соціальних служб та роботодавці, аби обговорити актуальні питання працевлаштування і мати можливість за необхідності внести пропозиції для покращення співпраці. Щодо структури служб зайнятості в області, то тут вже планують деякі зміни.

ВАСИЛЬ ОЛЕЩУК, директор Тернопільського обласного центру зайнятості:

«Частину функцій буде передано на обласний рівень. Тобто, нарахування виплати допомоги по безробіттю і інші господарські функції будуть передані до обласного центру зайнятості. Районні центри будуть філії. Не буде таких районних центрів, це будуть філії, які будуть суто працювати з безробітними».

 

залишіть коментар