З 1 січня деякі українські канали стали платними

Автор:     Опубліковано: 4 Січня 2017 о 19:25    255 переглядів

Відтепер за низку вітчизняних каналів провайдери повинні платити. З 1 січня набув чинності законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Нововведення стосуються універсальної програмної послуги – тобто, переліку програм, отримання яких усіма абонентами провайдера є обов’язковим. Торкнулися зміни, насамперед, операторів кабельного телебачення.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради України з питань телебачення і радіомовлення в області:

«В нас кабельних організацій не так багато, але Тернопіль, Велика Березовиця, Чортків, Бучач, Бережани, Гусятин, Теребовля, Кременець. Отже, для цих населених пунктів визначено, які кабельні організації які канали можуть приймати в  ефірний спосіб, щоб ці програми занести в універсальну програмну послугу. Таких телепрограм було раніше 15, потім, коли з’явилося цифрове телебачення, їх стало 32. Так ось, тепер більшість цих вітчизняних ефірних телепрограм вилучені зі складу універсальної програмної послуги».  

Михайло Зубик розповідає, у складі універсальної програмної послуги залишилося дві програми суспільного телебачення, зокрема, перший Національний канал, парламентський канал «Рада» та два місцевих телеканали. Що ж до інших каналів, то медіагрупи, до яких вони входять, перейшли на комерційну форму співпраці з провайдерами та вимагають оплати за ретрансляцію. Таких медіагруп є чотири. Кожна встановила свою ціну, яку провайдери повинні платити в місяць за абонента.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради України з питань телебачення і радіомовлення в області:

«З 1 січня кабельна організація чи провайдер програмної послуги зобов’язані оплачувати за пакет програм тій чи іншій медіагрупі чи медіахолдингу чи 75 копійок, чи півтори гривні, чи 3 гривні за кожного абонента за весь пакет програм. І ставлять умову, що, якщо це пакет, скажімо, Інтер – це і Інтер, власне, і НТН, і К1, і К2, і Ентер-фільм, і Мега, і Піксель, то холдинг вимагає, щоб транслювали тільки в пакеті».    

З особливими труднощами зіткнулися невеликі провайдери.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради України з питань телебачення і радіомовлення в області:

«Холдинги, окремі з них, виставляють умову, щоб провайдер оплачував не менше, ніж за тисячу абонентів. А в нас є і провайдери, в яких є і 300, і 400 абонентів».  

Відповідно, перед усіма кабельними провайдерами постав вибір: заключити угоди з медіагрупами або виключити їхні канали зі своїх пакетів. Зокрема, у компанії «Колумбус» зупинилися на першому варіанті.

ВІТАЛІЙ ЛЕВЧУК, головний інженер компанії «Колумбус»:

«Можу запевнити наших абонентів (їх це питання дуже турбувало) про те, що нам вдалося досягнути необхідного консенсусу, і всі їхні улюблені канали і надалі лишаються в наших пакетах». 

Про те, що знайшли компроміс з усіма медіагрупами, нам повідомили і в компанії «Воля».

Чи призведуть додаткові видатки, які тепер доведеться нести провайдерам, до зростання вартості послуг для абонентів, стане відомо згодом.

 

залишіть коментар