1 березня в області стартує двомісячник благоустрою

Автор:     Опубліковано: 27 Лютого 2017 о 19:20    332 переглядів

Весна іде, красу несе. Але от, щоб було чим милуватися, для початку доведеться закотити рукава і прибрати те, що по собі залишила зима. Голова облдержадміністрації підписав розпорядження про організацію та проведення в області щорічної акції «За чисте довкілля». Передусім Степан Барна повідомив, що львівське сміття на Тернопільщині не прийматимуть.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Я дав відповідь, як голова обласної державної адміністрації міському голові Львова Садовому Андрію Івановичу, на його прохання щодо розміщення твердих побутових у Тернопільській області. Практично всі територіальні громади області відмовилися розміщати сміття міста Львова у Тернопільській області. Тому ми відмовили місту Львову у прийнятті сміття на території Тернопільської області».

Степан Барна підкреслює, Тернопільщині самій треба вирішити проблему із власним сміттям.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Здійснюються заходи і по впровадженню певних екологічних програм на території області. Зокрема, будівництва очисних споруд. Так само ми займаємося сертифікацією сміттєзвалищ, котрі знаходяться на території області. Принагідно хотів проінформувати, що на території Тернопільської області на цей момент розміщено 740 спонтанних сміттєзвалищ. І, відповідно, без органів місцевого самоврядування, в питаннях впорядкування цих сміттєзвалищ, нам не обійтися».

А от обсяги захоронень твердих побутових відходів в області з кожним роком тільки зростають.

СОФІЯ БЛИЗНЮК, в.о. начальника управління ЖКГ Тернопільської ОДА:

«Ми моніторимо накопичення твердих побутових відходів. І я хочу зазначити, що якщо в 2000 році ми мали 282 тисячі метрів кубічних відходів, то зараз, за 2016 рік, в нас є 775 тисяч метрів кубічних відходів. Насамперед це є результат зміни способу нашого життя. І тому треба починати із себе».

Двомісячник благоустрою розпочнуть із перших днів весни. В на початку березня очищатимуть узбіччя та оновлятимуть дорожню розмітку і знаки. Традиційно, вже найближчим часом, оголосять толоку для представників органів державної влади та місцевого самоврядування. Далі впорядковуватимуть населені пункти.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:

«Впорядкування кладовищ, військових поховань та могил, меморіальних комплексів, пам’ятників загиблим і померлим ветеранам війни. Прибудинкових територій, дитячих та спортивних майданчиків, парків, скверів, інших об’єктів масового перебування та відпочинку населення. В березні-квітні 2017 року залучити в межах наданих повноважень до участі у зазначених заходах працівників підприємств, установ усіх форм власності, волонтерів, учнівську, студентську молодь та громадськість».

Серед інших заходів також і обстеження санітарного стану територій. У тому числі зон суворої санітарної охорони, водозаборів, прибережних смуг, рекреаційних зон та пляжів. Отож, до прибирання області просять долучатися усіх небайдужих.

 

залишіть коментар