«Синій кит» добрався до Тернопільщини. В одному з районів області виявили 13-річного хлопця, який вступив у гру і навіть встиг виконати деякі завдання. Зі слів начальника Головного управління Нацполіції в області Олександра Богомола, на початку тижня підлітку надійшло запрошення у відповідну групу в одній із соцмереж. Після підтвердження, він отримав декілька повідомлень, зокрема, відео.
ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області:
«Відео з двома дівчатками-близнючками, які розповідали про тяжке життя і, в кінці-кінців, поставили завдання йому зробити поріз, вирізавши ножем кита на руці. Що зауважив хлопчик, що під час цього відео в дівчаток мінявся колір очей. Що ми можемо десь думати про те, що міг бути якийсь гіпнотичний вплив».
Правоохоронцям хлопець пояснив: наніс малюнок на руку, не усвідомлюючи, що робить.
ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області:
«Наступне завдання, яке йому прийшло, – це зробити глибокий поріз від плеча до кисті. Навіть прийшов малюнок чи фотозображення цього порізу, який він має бути. Він, слава Богу, цього злякався і цього не робив, видалився з групи. Але ми переживаємо про те, що наші не всі діти можуть бути настільки стійкі до гіпнотичного впливу і не настільки свідомі, щоб десь не пішли гратися далі в такі ігри».
В поліції кажуть, порушили кримінальне провадження за статтею «Доведення до самогубства». До слова, в області виявили ще декілька випадків, коли діти вступали в подібні групи, але, на щастя, собі не нашкодили. Як вберегти своїх дітей від подібних ігор? Правоохоронці радять наступне:
ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області:
«Перше – приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, в першу чергу. Друге – перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита і різних інших малюнків. Третє – перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах. Четверте – звертати увагу на коло осіб, з якими спілкується загалом дитина».
Крім того, в поліції радять батькам намагатися зайняти вільний час дитини, встановити на усіх її гаджетах функцію «батьківський контроль», а ще – стежити, які фото- та відеоматеріали там знаходяться.
Разом з тим, вважають правоохоронці, батькам не варто забувати, що дитина повинна мати свій особистий простір.
ПЕТРО ТИХОВИЧ, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Тернопільській області:
«Ні в якому разі не можна дитини обмежувати в користуванні Інтернетом, гаджетом, тому що ви всі прекрасно розумієте: чим сильніше дитину в такому віці обмежуєш, чим більше забороняєш, тим більше вона прагне цього зробити. Всупереч тому, вона не усвідомлює, що це має мати якісь негативні наслідки. Вона це просто сприймає як гру».
Відтак, важливо навчити дитину критично сприймати інформацію. І, чи не основне, каже Петро Тихович, приділяти достатньо часу своїм нащадкам, говорити з ними. Адже рішення про самогубство не приймають за годину. В свою чергу, профілактичні заходи здійснюватимуть і працівники поліції.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.