Спеціалісти перевірять, чи є токсини в Тернопільському ставі

Автор:     Опубліковано: 2 Лютого 2017 о 13:09    581 переглядів

Наприкінці минулого року створили комісію, яка працювала над програмою порятунку Тернопільського ставу. Екологи та інші спеціалісти визначили низку заходів, які варто реалізувати, аби очистити водойму. Аби ж заплановані дії – поглиблення, встановлення біоплато та фонтанів пішли на користь і таки дали очікуваний результат, з початку 2017-го почали досліджувати структуру та хімічний склад ґрунту озера.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради:

«Який перший крок? Для того щоб розуміти, що далі робити, нам потрібно знати з чого складається сам став, його дно, висота, ширина ям, яка структура іде вздовж і хімічний склад. Тому що ми чули, там десь токсини, там десь токсини, це поки що, як би розмови. Ми хочемо знати, які саме, чи взагалі є токсини у Тернопільському ставі і які саме».

Вивчивши все про став, пояснює Олег Соколовський, можна переходити і до наступних конкретних кроків з його порятунку.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради:

«Ставимо бензомасло уловлювачі, ставимо біоплато, ставимо відповідні фонтани, які б робили аерацію води і подальші кроки. Тобто те, що ми хочемо зробити, залежить від цього першого дослідження. Проведемо дослідження, тоді сідаємо знову, збираємо науковців, тому що програма прийнята, але це ж не є мертва структура. Ми взнаємо, є нові дані, програма міняється».

Ще однією проблемою, окрім забруднення, є й рівень води. Минулоріч, розповідає начальник житлово-комунального господарства, він знизився на 70 сантиметрів, а місцями і до одного метра.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради:

«Це дуже серйозна проблема. Відсутність дощів і так дальше, ясно, що став вижити не може в таких умовах. Тому треба закривати ті водойми, які забирають додаткову воду. Розумієте? Тому, на приклад, в нас є насичення гідропарку, частину, можливо, водойм треба буде закрити. Можливо, ми це вивчаємо. Якщо це негативно впливає на став, то зрозуміло, що це треба зробити».

Олег Іванович заспокоює, всі рішення прийматимуть крок за кроком, аби в жодному разі не нашкодити, а навпаки, врятувати і не дозволити окрасі міста перетворитися на болотисту місцевість.

залишіть коментар