Артисти філармонії вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні

Автор:     Опубліковано: 21 Лютого 2017 о 19:45    684 переглядів

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні продовжується. Захід, присвячений загиблим на Майдані, організували працівники обласної філармонії.

АНДРІЙ ОЛЕНИН – артист Тернопільської обласної філармонії:

«В програмі беруть участь майже всі колективи та солісти філармонії, камерний хор, симфонічний оркестр, солісти, ансамблі. Програма складається майже вся із патріотичних творів, які ми зовсім недавно готували, а є такі, які в нас були задовго до початку революції і ми навіть не знали, що ті твори стануть символом, так званим, цих трагічних для нас подій».

Окрім таких вечорів пам’яті, цими днями в області організовують й інші заходи вшанування Героїв. До речі, на Тернопільщині вже відкрили 44 пам’ятних місця, присвячених Небесній Сотні.

ВІКТОР ОВЧАРУК – голова Тернопільської обласної ради:

«3 роки тому сотні українців вийшли на Майдан Незалежності для того, щоби жити в незалежній, демократичній державі. Але влада їх не почула і проти них вийшли озброєні люди і, на жаль, більше сотні хлопців-Героїв загинули на Майдані. Сьогодні якраз є той день вшанування їх пам’яті, є той час, коли нам потрібно задуматись за що віддавали свої життя ці хлопці молоді і дівчата, які загинули на Майдані».

ЮРІЙ ЮРИК – заступник голови Тернопільської ОДА:

«Для України – це певний історичний зріз. Тому що явище Небесної Сотні – це явище, яке буде, напевно, вже протягом цілої історії майбутнього всіх українців ставити перед такою дилемою – що вони зробили для країни, для чого ці хлопці положили своє життя. Кожен з нас має це питання завжди перед собою ставити, коли він чи працює, чи живе, в принципі. Тому що це жертва, яка дана нашій країні і нашим людям за те, щоб ми реально себе змінювали».

Щодо працівників філармонії, то, зізнаються вони, такі виступи є непростими та важкими морально.

АНДРІЙ ОЛЕНИН – артист Тернопільської обласної філармонії:

«По-перше, надзвичайно велика відповідальність. Тому що всі ми, живі, які тут, в тилу, які там, ми просто в неоціненному боргу  перед тими хлопцями і мужчинами, які загинули в той час, аби ми зараз мали. І наш обов’язок – це берегти пам’ять про їхні подвиги, задля нас з вами».

 

залишіть коментар