Чехи приїдуть на Тернопільщину, щоб відзначити 100-річчя битви під Калинівкою

Автор:     Опубліковано: 23 Лютого 2017 о 19:20    836 переглядів

Із керівництвом області та міста зустрівся Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек. Це перший візит дипломата на Тернопільщину після призначення на посаду. В ході зустрічі із очільником Тернопільщини обговорили напрямки співпраці. Перш за все в економіці. Адже, обсяг інвестицій із Чеської Республіки, що надійшов в економіку області  минулого року, склав майже сім з половиною мільйонів доларів.

ПАВЕЛ ПЕШЕК, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові:

«Я очень рад что, по моей информации, Чехия занимает второе место по размере инвестиций в Тернопольской области. Мы будем поддерживать все сотрудничество, с целью углубления этого позитивного тренда». 

Також, за участю чеського капіталу в області працює 2 підприємства. Одне виробляє мінеральну воду у Зборівському районі. Інше працює у сфері будівництва в Тернополі. Говорили, між іншим, і про розвиток туристично-культурних відносин.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«З тим, щоб ми могли забезпечити туристичний потік між нашими країнами. Одночасно ми готові говорити про питання і щодо створення передумов для налагодження прямих стосунків, відносин, між нашими містами і територіями Чехії, на предмет двосторонніх відносин, горизонтальних відносин між певними територіями».

Степан Барна також зауважив, більше хотіли б налагодити співпрацю в гуманітарному напрямку.

ПАВЕЛ ПЕШЕК, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові:

«Гуманитарные проекты. Да ми узко сотрудничаем через Посольство Чешской Республики в Киеве, которое является координатором такой гуманитарной помощи. Очень рад, что после Майдана Тернопольская больница получила оборудование, получила финансовую помощь на оборудование. Тоже мы очень рады, что примем участие в Тернопольском бизнес форуме. И мы передаем необходимую информацию нашим фирмам, компаниям. Что бы участвовали в этом форуме».

Втім основне питання, із яким приїхав Генеральний консул – це підготовка до відзначення 100-річчя битви під селом Калинівка ЗбОрівського району на Тернопільщині в часи Першої Світової війни. Там поховані чеські солдати, які полягли у тім бою.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

 «100-річчя якраз випадає на 2-ге липня цього року. Ми готові всіляко долучатися до підтримки, до організації подібних заходів. І ласкаво просимо на Тернопілля представників вашої сторони, громадських організацій, урядових установ Республіки Чехія».

Степан Барна пообіцяв створити робочу групу, яка допомагатиме в організації. У свою чергу Павел Пешек підкреслив, очікують, на Тернопільщину, аби вшанувати полеглих земляків, приїдуть кілька сотень чехів.

ПАВЕЛ ПЕШЕК, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові :

«Я вам только скажу, что за актуальной информацией будет присутствовать председатель Палаты депутатов Парламента Чешской Республики господин Гамачек. Присутствовать может не только наш Министр обороны, но тоже и Премьер-министр Чешской Республики. Но это еще под вопросом». 

Зустрівся консул і з міським головою Тернополя, бо хоч всі події відбуватимуться у Зборівському районі, передбачають, що більшість людей у ці дні зупиняться в обласному центрі. Сергій Надал запевнив Генерального консула Чеської Республіки, що максимально сприятиме комфортному перебуванню чеських гостей у місті.

 

 

залишіть коментар