Через ожеледицю тернопільський травмпункт працює у посиленому режимі

Автор:     Опубліковано: 3 Лютого 2017 о 20:24    1 002 переглядів

Початок лютого видався і направду лютим. Це особливо помітно у травмпункті, там значно зросла кількість пацієнтів із вуличними ушкодженнями.

МАРЯНА ФЕНИК, кореспондент телеканалу ІНТБ:

«Сьогодні від самого раку тернопільське травматологічне відділення працює у посиленому режимі. Якщо попередніми днями кількість пацієнтів із вуличними травмами коливалась від 2-х до 6-ти, то сьогодні 6-ро госпіталізували».

БОРИС МАЙКА, завідувач відділення травматології Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«З тих 6-ти хворих у 5-х є переломи  нижніх кінцівок. Одного хворого, більш похилого віку, є перелом проксимального відділу стегна. Так що, уявіть собі характер тої пандемії, можна сказати, вуличної».

Загалом,  станом на 12-ту годину 3-го лютого, із різними вуличними травмами у медичний заклад вже звернулись майже три десятки травмованих.

 БОРИС МАЙКА, завідувач відділення травматології Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Мають пошкодження зв’язок гомілково-ступневого суглобу, пошкодження кінцівок, більш глибокі, тобто переломи і вивихи. І, в основному, переважають травми гомілково-ступневого суглобу та променево-зап’ястні. Але і трапляються випадки, які потребують госпіталізації, тобто більш серйозні травми».

Декілька осіб звернулись зі струсом головного мозку. Враховуючи значний ріст травматизму у медичному закладі задіяли всі сили.

 ЄВГЕН ГОЛИК, заступник головного лікаря з медичної частини Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«В травматологічному пункті нашої лікарні працює підвищений кадровий склад. Зокрема, додатково підсилена бригада лікарським складом і сестринським. Мобілізовано ресурс власний з матеріальної частини, для надання необхідної невідкладної допомоги всім особам, які постраждали через травми отримані на вулиці».

Всі можливі ресурси намагались задіяти і комунальники. З четвертої години ранку приступили до роботи. Однак, якщо із дорогами проблем особливих не виникло і автошляхи вдалося втримати у більш-менш належному стані, не допустивши зупинки громадського транспорту. То ситуація з тротуарами була складною, каже начальник міського управління ЖКГ.

 ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради:

«На це є ряд причин, хоча мешканців і пішоходів навряд чи цікавить – чому було слизько. Але причина у першу чергу це в негоді. Значить дощ і мінусові температури, якщо ви посипаєте, така структура, що з тротуару така посипка не встигає реагувати. Фактично воно би мало постояти, там за півгодини взяти той лід і, відповідно, льоду немає. Вона не могла цього зробити, вона зразу спливала, а те, що не спливало, зразу зверху замерзало».

Окрім того, пояснює Олег Соколовський, хоч керівників ЖЕКів,  ОСББ  і служб, які виграли тендер на утримання міста, попередили про негоду ще вчора, вчасно зреагували не всі.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради:

«Організації, які зобов’язані були утримувати наше місто – це «Авакспроф» і «Міськшляхрембуд», вони вивели всю необхідну техніку. По ЖЕКах ми зафіксували, скажемо так, повне ігнорування наших доручень. На даний час всі ЖЕКи пишуть пояснення, чому так погано спрацювали в цю непогоду. Всі ці служби, які не спрацювали, в нас вже є доповідна міському голові і тут є перелік вулиць, ми пишемо, де тротуари не почищені, весь перелік вулиць, вони не будуть оплачені».

Не виконали своїх обов’язків і  чимало установ міста, які повинні були привести до ладу прилеглу територію.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради:

«Ми побачили, що, наприклад, не спрацював залізничний вокзал, взагалі не посипав біля себе. Не спрацювали автовокзал, дуже слизько, і торгові центри. Не спрацювали багато суб’єктів господарювання. Чомусь, всі ж бачили, що робиться, особливо такі ключові служби. Чомусь реагування було дуже і дуже слабеньке. Нами надіслані відповідні листи, тому що вони нам не підпорядковуються, для оперативного реагування, щоб в подальшому таких проблем не мали».

Олег Соколовський зазначає, тротуари та дороги посипатимуть всю ніч сумішшю із максимальною кількістю солі, або лише сіллю, аби попередити утворення ожеледиці.

 

залишіть коментар