Для сімей, в яких є насилля, організовують корекційні програми

Автор:     Опубліковано: 1 Лютого 2017 о 20:57    548 переглядів

Сімейні сварки, які переростають у конфлікти або навіть у бійки часто стають причиною виклику патрульних. До прикладу, нещодавно тернополян вразив випадок, коли правоохоронців додому викликала дитина.

МИКОЛА ТКАЧУК, інспектор УПП в м. Тернопіль:

«Прибувши на місце, побачили, що ситуація в квартирі така була специфічна, речі були розкидані, жінка була непритомною і в хаті перебувало ще двоє малолітніх дітей. Зі слів старшого сина, чоловік бив свою дружину кабелем від телевізора».

До жінки викликали медиків, а чоловіка-дебошира передали слідчим. Патрульні кажуть, такі випадки непоодинокі. За січень у нашому місті подібних викликів було 26. У відділі сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації розповідають, тих, хто чинить насильство в сім’ї ставлять на спеціальний облік.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді ТОДА:

«Якщо десь людина вчинила насильство в сім’ї, і є відповідна заява в міліцію, ведеться облік таких людей, заводиться на них карточка і їх направляють безпосередньо вже на корекційні програми. Одна особа повинна пройти 14 таких занять, які проводять спеціально дипломовані люди. Крім того, є спеціалісти соціальної служби, психологи, священики і спільно з цими людьми проводять корекційні програми».

Трапляються і випадки, коли насильство в сім’ї вчиняє військовослужбовець, який повернувся з АТО. Але кожна ситуація індивідуальна.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді ТОДА:

«Якщо протягом 2015-го року направлялися 354 особи, які вчинили дане насильство в сім’ї, то вже у 2016-му році лише 224. Тобто, це можна (розглядати) з 2-х сторін: або насильство десь є, але вже дружина чи хто не хоче про це заявляти в міліцію, направляти, вірніше, на ці програми, або дійсно ці програми дають ефект такий. Невеликий, але все одно ефект».

Окрім того, що корекційну програму має пройти той, хто вчиняє насильство, на такі ж сеанси можуть запросити і членів сім’ї, які від нього страждають. Спеціалісти кажуть, іноді це дуже потрібно.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді ТОДА:

«Є випадки, коли благополучна сім’я, коли заробляють десь і чоловік, і дружина, нормально. Але. Стаються випадки вчинення насильства в сім’ї. Є різноманітні випадки. Це просто треба побувати на одній з тих корекційних програм. Є випадок, от жінка – начальник, жінка успішна, а чоловік десь психологічно з цим не може змиритися і вчиняє насильство в сім’ї. Кожна життєва історія по-різному складається».

Ігор Чорний розповідає, насильство в сім’ї може бути різним.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді ТОДА:

«Є десь і моральне насильство, економічне. Коли десь чоловік дружині грошей не дає, чи навпаки. Ну, але переважно вже звертаються в поліцію, коли є тілесне насильство, десь побють. Тому що це вже можна доказати, довести, зняти побої. Безпосередньо у лікарні чи поліклініках».

Тим, кому потрібна допомога за подібних обставин, можна звертатись, окрім поліції, у служби соціального захисту населення або у відділи сім’ї та молоді.

залишіть коментар