Громадські активісти обговорили із народними депутатами можливості об’єднання заради перемоги

Автор:     Опубліковано: 16 Лютого 2017 о 19:10    596 переглядів

Національний круглий стіл під назвою «Єдність заради перемоги» зініціювали громадські активісти, щоб змусити працювати різні політичні сили над спільною метою – миром в Україні. Такі заходи зараз відбуваються в різних куточках нашої держави.

ІВАН КОВАЛИК, співкоординатор Всеукраїнської мережі «Вільні люди», голова Самооборони Майдану Тернопільщини:

«В 2014-му році ворогом українського суспільства, ворогом політичних сил, громадських організацій, була перш за все Російська Федерація і пряма агресія Росії. Проте вже от пройшло 3 роки, навіть не повних і ми бачимо дуже сильно як міняються акценти, що на сьогоднішній день, з тих посилів, ми бачимо, що ворогом №1 – є центральні органи влади, є парламент, є Президент, і т.д.».

Активісти переконані, агресія людей є зрозумілою, адже більшість українців у політиках розчарувались. Саме тому і вирішили з допомогою конкретного документу, звернутись до лідерів парламентських сил. У звернені прописані основні пункти,  відповідно до яких, політики повинні працювати разом.

Народні депутати від Тернопільщини погодились із тим, що іноді партійна приналежність лише загострює ситуацію всередині держави. Що, впливає, до речі, і на міжнародні відносини.

МИКОЛА ЛЮШНЯК, народний депутат України («БПП «Солідарність»):

«Коли я був в парламентських делегаціях в аграрному комітеті наших сусідніх країн – вони до нас відносяться дуже погано. І ця ситуація є натягнута настільки, що цю ниточку можна в любий час перервати і ми вже її не відновим, ми вже її не зв’яжем. Тому зараз нам, як ніколи, треба демонструвати єдність суспільства, єдність думки».

У поданому активістами переліку – пропозиції щодо реформування ЗСУ, продовження курсу на інтеграцію в ЄС та НАТО, деолігархізація та демонополізація, і також, боротьба з корупцією.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України («Народний Фронт»):

«Ще 3 роки назад цього би ніколи не було. І тому в мене дуже спірне питання чи збільшилася корупція чи зменшилася. Коли самі ж правоохоронці затримують своїх же правоохоронців за вживання алкоголю, люди добрі, уявіть собі 3 роки назад таку подію. Вона би, апріорі, не попала в жодне видання. Чесно скажем – просто було би закрито, все би між собою порішали, нічого би не було. Це є типовий приклад, що в тому житті щось таки змінюється».

Захист гуманітарного простору від інформаційного та культурного впливу Кремля, а також деокупацію та курс на відновлення  територіальної цілісності України – активісти також внесли у список.

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України («БПП «Солідарність»):

 «Зважаючи на те, що рейтинг влади не є високим – цим дуже легко маніпулювати. І на сьогоднішній день, кожен з політиків, який відчуває сьогодні, що він десь недоотримав влади, а йому її потрібно більше, він з легкістю розкачує цю ситуацію, пише про абсолютний негатив, про те, що там крадуть, там корупція. Там інші погані справи відбуваються, відповідно, ми і маємо то інформаційне поле, яке сформоване не тільки в нашій області, а й в нашій країні».

Окремо обговорили і питання, які стосуються виборів. До того ж активісти вимагають нового складу ЦВК. Чимало уваги приділили і питанням православної церкви Московського патріархату в Україні.

о. ІВАН, представник УГКЦ:

«Я зараз відвідував Донецьк, Луганськ і там зустрічався з нашими священиками. І митрополити і єпископи Московського патріархату захищали нашу церкву від сепаратистів, захищали від розстрілів, захищали від грабежів. Тому однобоко обвинувачувати Церкву не можна. Чітко Закон має бути: так, так, так. Не притримуєшся – або тюрма, якщо ти українець, або депортація, якщо іноземець».

Крім народних депутатів присутні були і представники місцевої влади. Як міської, так і обласної. Запевняють, готові сприяти активістам з приводу цих питань на своїх рівнях.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради:

«Мусять наші політичні лідери зрозуміти, що не треба мірятись довжинами своїх партійних прапорів, а треба робити конкретні справи. Наприклад, в роботі міської ради, ми намагаємось з колегами-депутатами мінімізовувати оці політичні чинники, бо розумієм, що велика політика і шоу таке, воно, переважно, відбувається десь на загальнонаціональному рівні, а на місцях, наскільки можемо, ми стараємось це нівелювати».

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської облради:

«Тут, важливо те, що після Революції гідності, це ми якраз входимо в 3-ю річницю цих, на жаль, сумних подій лютневих, і окупації Криму, і потім, і окупації Донбасу. І громадськість піднімає питання до політиків. Товариство, треба домовлятися, тому що через ваші чуби ми можем втратити Україну».

Національний круглий стіл«Єдність заради перемоги»  відбудеться 20-го лютого в  Києві.

 

залишіть коментар