Християни східного обряду святкують Стрітення Господнє

Автор:     Опубліковано: 15 Лютого 2017 о 19:25    658 переглядів

15-го лютого у  християн східного обряду –  Стрітення Господнє. Це свято відзначають в пам’ять про те, як Свята Діва Марія принесла у Єрусалимський храм Ісуса Христа на сороковий день після його народження.

о. ВІТАЛІЙ КОЗАК, вікарій Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ

«В цей момент приходу Христа, відбувається зустріч зі старцем Симеоном і пророчицею Анною. Цю зустріч згадує Церква в Євангельському тексті, який читається на це свято і натхненний видінням Божого Сина, цей старець Симеон робить пророцтво щодо Христа, що він є правдивим Месією, який прийшов спасти ізраїльський народ, є таким дарунком Бога для всіх людей».

Симеон назвав Ісуса світлом, яке просвічує кожного, хто приходить у цей світ. І саме як символ цього світла віряни освячують свічки, таким чином вшановуючи Христа, додає отець Віталій.

У Тернополі, попри робочий день, чимало людей традиційно йшли до церкви, аби вшанувати Господа, освятити свічки та помолитись. Для подружжя Романа та Марти Шпаків, як і для багатьох інших християн,  цей день є особливим.

МАРТА ШПАК, тернополянка

«Кожен раз, коли ми приходимо до церкви, ми повинні думати над тим, що для нас дає церква. Для нас церква дає те, чого не може дати щось інше у житті: спокій, натхнення, смирення, очищення душі, душі нашої найкращі пориви повинні народжуватися в цей час. І мені здається, що всі свята вони і збуджують людину до того, щоб задуматися для чого ти прийшов у цей світ? А ми прийшли в цей світ для того, щоб творити добро. А от Стрітенську свічку ми святили, це для того, щоб принести додому і очистити все наше домашнє середовище, щоб не дай Боже, як захворіємо, засвітити ту свічку».

РОМАН ШПАК, тернополянин

«Я вважаю, що це велика святиня, повинна бути така свічка в кожній родині, бо вона справді очищає людину і вона приносить очищення велике і разом з тим, спокій величезний. По житті вона повинна бути в кожної людини і навіть коли, людина вмирає для спокою душевного їй дають у руки свічку, так що це велика святиня. Ну і само-собою, народне повіря каже, що це залишається зима і  приходить весна, приходить радість, щастя, оновлення всього. Я вважаю, що це дуже велике свято і всіх вітаю з цим величезним святом. Добра, щастя, любові і миру».

До слова, у народі кажуть, на Стрітення зима з весною зустрічається та передає їй  свої повноваження.

залишіть коментар