Мешканці області протестують проти тарифів, податків та свавілля влади

Автор:     Опубліковано: 20 Лютого 2017 о 19:19    541 переглядів

Під стінами Тернопільської облдержадміністрації вранці 20-го лютого зібрались чимало людей.

НАТАЛІЯ ШОЛОМЕЙЧУК – голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку:

«20 лютого – це надзвичайно знакове число для кожного українця. В цей день загинуло найбільше патріотів України на Майдані. Ми хочемо одночасно вшанувати пам’ять про них і цим самим, цією акцією показати їм, що ми не мовчимо, що їхні смерті не були намарні».

п. ОРИСЯ -держслужбовець:

«Зі сльозами на очах, слухаєш телебачення, радіо, коли відзначають 3 річницю загиблих, пам’ятають за загиблою Небесною Сотнею, і думаю, за що загинули ці молоді хлопці, ненароджені покоління і неможливо не прийти сюди. Я прийшла з болем в серці, в душі своїй за те, що молоді люди в нашій, гарній такій країні, не можуть себе захистити».

п. ПЕТРО – приватний підприємець:

«Я вам скажу, що вже надоїло. Надоїло. От бачте, от є плакат, він сам за себе говорить: «Ці» не кращі «попередників». Це тільки можна прочитати на тому плакаті і можна зрозуміти чого ми тут. Розумієте, так далі люди не можуть».

Серед тих, хто прийшов на акцію протесту під стіни Тернопільської облдержадміністрації приватні підприємці, пенсіонери, громадські активісти та держслужбовці. Причин, для того, аби вийти і таким чином показати владі своє невдоволення загальним станом речей в країні, кажуть чимало. «Хочемо жити, а не виживати», «Геть вовчі тарифи», «Закінчуйте грабувати, бо ми не встигаємо заробляти» – з такими, і не лише, гаслами на плакатах прийшли учасники акції протесту.

НАТАЛІЯ ШОЛОМЕЙЧУК – голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку:

«Це не тільки оподаткування. Оподаткування – це вже є похідне. Ми ніколи підприємці не відмовлялися від того, що ми будем сплачувати податки, але ми бачимо тих пенсіонерів, і тих людей, навіть не пенсіонерів, які приходять з мізером коштів і не можуть собі дозволити купити реальні прості речі. І ми розуміємо, що ми взаємопов’язані тут один з одним».

ПЕТРО – приватний підприємець:

 «Я буквально 3 дні назад приїхав з Польщі. Це земля і небо. Я колись деякий час прожив там, я думав, що ми їх доженем. Ми їх вже не доженем. Ми найпрацьовитіша нація, а живем найбідніше. Де гроші? Добре, ми знали, бачили колись, що Янукович – це ворог наш, ми з ним боролись. А зараз? З ким боротися?»

Окрім того, люди переконані, відповідальність за порушення законодавства в різних галузях несправедлива, а дії влади нелогічні.

НАТАЛІЯ ШОЛОМЕЙЧУК – голова профспілки підприємців Тернопільського центрального ринку:

«У нас, за несанкціоновану розробку природних надр, коли хтось кар’єр, чи щось розробляє – 450 гривень штрафу! А у нас – 320 тисяч! Це що ми економічні злочинці чи ті, хто нищать нашу природу, хто несанкціоновано заробляють мільйони на кар’єрах і тому бурштині і всьому решта. Де справедливість?».

п. ПЕТРО – приватний підприємець:

«На сьогоднішній день, скажіть, будь ласка, як можна торгувати з ворогом? Це можна? Це нормально? Я приїхав, мої товариші в Польщі з мене сміються. Вірніше, не з мене, а з нас всіх. Як можна так? Краще, ми будем їли сало, будем якось грілись, ну, не будем купувати в ворога. Ну, може, я неправий. Але я думаю, що люди так само думають, як і я».

Люди прийшли не лише з претензіями, але й з ідеями. Деякі з них представників обласної держадміністрації зацікавили.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ – директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Наприклад, було, що підприємець сам працює, не може підмінити дружина, дочка, власне, щодо ініціативи створення можливості ведення сімейного бізнесу, це цікава пропозиція, яку можна також опрацювати податковою, фіскальною службою і також якісь надати пропозиції».

Щодо фінансових санкцій представникам бізнесу, то наразі це більше превентивна діяльність, запевняють в Тернопільській ОДА і тотального штрафування підприємців немає. Щодо інших вимог та пропозицій, то, каже, Вадим Боярський, їх потрібно вивчати детальніше.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ – директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Подяка цим людям, які працюють і сплачують податки – перша позиція. Друга позиція – це те, що я сказав попередньо, що треба, ну, я розумію, що будуть вимоги, викладені на папір і треба опрацювати, і щоб відповідні служби по блоку питань, ви бачте, що широкі блоки – від медицини до соціального захисту, до мінімальної заробітної плати, до податків, тому треба опрацювати і тоді відпрацювати спільно позицію».

До слова, подібні акції протесту вже відбулись у 9 обласних центрах України.

залишіть коментар