Міські депутати вперше цього року зібралися на сесію

Автор:     Опубліковано: 24 Лютого 2017 о 23:41    449 переглядів

Міські депутати вперше цього року зібралися на сесію. Розпочали з того, що міський голова Сергій Надал  вручив сертифікати на квартири дванадцятьом учасникам АТО.  Хто їх отримає, перед тим визначила спеціальна комісія, куди увійшли бійці та представники громадських організацій.

РОМАН МЕЛЬНИК, боєць батальйону «Тернопіль», член комісії:

«Зробили комісію, комісія чітко визначила по всіх особах, по кожній квартирі визначила потенційних власників, які, справді – кожен заслужив. По кожному по фамільно голосувала комісія, всіх одноголосно прийняли. І що дуже важливо, дякую, Сергій Віталійович, ми навіть, якщо чесно, не сподівалися, але хочу сказати вголос, щоб і громада знала: влада ні на мить не впливала ні на одне прізвище у виборі».  

Після цього депутати затвердили порядок денний та дали виступити представникам громадськості. Мова йшла, зокрема, про перейменування на честь загиблого в АТО тернополянина Віктора Стефановича вулиці Макаренка, де він мешкав, будівництво на бульварі Петлюри та вулиці Львівській, котельню на Київській. Далі перейшли до депутатських запитів та звернень. Вони, до прикладу, стосувалися резолюції, прийнятої після акції протесту під стінами ОДА 20 лютого, нових маршрутів, банків з російським капіталом, інформаційних стендів на парковках. Також кілька депутатів запропонували скликати сесію бодай раз в місяць.

Коли ж обранці приступили безпосередньо до розгляду питань, то насамперед прийняли низку звернень до керівництва країни. Серед них – і про підтримку проекту Закону про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, депутат Тернопільської міської ради:

«Я би хотів сказати, і ми всі це бачимо, що там, де є, власне, українська мова, там на сьогоднішній день немає війни. Тому просив би його підтримати у всіх галузях, державних установах. Ми маємо плекати і захищати нашу українську мову».

Прийняли також звернення щодо вартості електроенергії для підприємств електричного транспорту та звернення, яке стосується фінансування профтехосвіти. У ще одному йшлося про додаткову державну субвенцію для закладів охорони здоров’я.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні медицина Тернополя не дофінансована до реальних потреб, при тому всьому, що, якщо брати кількість ліжкомісць, яка рекомендована Міністерством охорони здоров’я для населених пунктів, то в Тернополі їх навіть менше, ніж рекомендована кількість. Тобто, ми провели максимально можливі заходи по оптимізації, є інші заходи, але навіть ці заходи не дають можливості повноцінно фінансувати медицину».

Звернули увагу при прийнятті даного звернення і на оплату праці бюджетників.

 АНДРІЙ ГРИЦИШИН, депутат Тернопільської міської ради:

«Для забезпечення справедливої та гідної заробітної плати Тернопільська міська рада звертається до Прем’єр-міністра і так далі: внести зміни до додатку 2 Постанови Кабінету Міністрів України щодо встановлення більш високих тарифних розрядів єдиної тарифної світки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».  

Також депутати прийняли рішення щодо взаємовідносин з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг.

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«Дане рішення не спрямоване на те, щоб платили громадяни. Дане рішення спрямоване на те, щоб спонукати інші громади укласти з нами між бюджетні трансферти, так, як зробила Байковецька об’єднана територіальна громада, наприклад, по медичних послугах».  

Крім того, депутати внесли зміни до рішення про місцеві податки і збори, а також до бюджету міста на 2017 рік. Серед іншого, спрямували залишкові кошти на виплату зарплати працівникам освіти, медицини і культури та додали грошей на пільгове перевезення в електротранспорті.

 

залишіть коментар