На Тернопільщині поменшало хворих на грип і застуду

Автор:     Опубліковано: 10 Лютого 2017 о 19:55    706 переглядів

Закінчується шостий тиждень епідсезону. Медики кажуть, за останні сім днів показник захворюваності на грип і ГРВІ в області знизився та зараз становить близько 300 (трьохсот) випадків на 100 тисяч населення.

На Тернопільщині хворих на грип і застуду поменшало. За останній тиждень показник захворювання був нижчим порогового рівня, зазначають у санепідслужбі.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Говоримо про те, що все ж таки знизилася кількість випадків на грип та ГРВІ, в порівнянні навіть з попереднім тижнем. Це йде на 3,4%, тобто, не значно, але тим не менше є така цифра. Крім того, відмічається зниження кількості госпіталізованих, на 1,5%, тобто, є зниження. Але питома вага дитячого населення складає 58,5% в структурі захворілих, школярі 57,5 від усіх захворілих».

Щодо захворювання на грип, то наразі в області зафіксували лише один його тип.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«За січень, якщо проаналізувати, то були і лабораторно підтверджені, але вже в меншій кількості. Ми говоримо про те, що відмічалася у нас циркуляція збудника грипу АН3, відповідно, поки що іншої циркуляції не було. Зараз менша кількість хворих, госпіталізованих, відповідно, зараз немає такої активності і, відповідно, не проводяться лабораторні обстеження в зв’язку з цим. Реєструються гострі респіраторно-вірусні інфекції, більшість ГРВІ».

Зазначимо, одним із найбільш дієвих методів профілактики грипу називають щеплення. Щоправда, тернополяни цьогоріч вакцинуються не надто активно. До прикладу, із передбаченої, рекомендованої кількості населення, а це п’ять  тисяч, поки щепилось трохи більше однієї тисячі.

 

залишіть коментар