На Тернопільщині регулярно перевіряють якість сумішей для посипання доріг

Автор:     Опубліковано: 2 Лютого 2017 о 19:12    620 переглядів

В Службі автомобільних доріг області запевняють, стан автошляхів Тернопільщини взимку на більшому контролі, ніж зазвичай. До прикладу, сертифікована лабораторія регулярно досліджує суміші, якими посипають дороги.

ВОЛОДИМИР ХЕМІЙ, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Тернопільській області:

«Вираховують вміст солі в піску. Значить, тоді якщо воно відповідає – даємо відповідні акти, даємо рекомендації, наприклад, що на таких-то ділянках треба чуть суміш, вміст солі треба збільшити, бо воно дає результат чуть пізніше, як би воно хотілося. Так, що в нас ведеться постійний моніторинг».

Сіль та пісок змішують по різному: від 1:4 до 1:1 – в залежності від ділянки дороги та погодних умов. В Службі розповідають, цього сезону піщано-соляних сумішей використали більше 33-х тисяч тон.

ВОЛОДИМИР ХЕМІЙ, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Тернопільській області:

«З них чистої солі 1210 тон. Це матеріал, який посипається суто солерозпридільниками – це спеціалізовані машини. Використано також 239 тисяч тон дизпалива і 84 тисячі бензину. Це на роботу під час ліквідації цих всіх природних явищ».

На балансі обласної Служби автомобільних доріг – 5 тисяч кілометрів шляхів. З них півтори тисячі – дороги державного значення. На тих ділянках, де є загроза заметів вживають додаткові заходи.

ВОЛОДИМИР ХЕМІЙ, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Тернопільській області:

«Ми там застосовуєм зараз щити снігозахисні. Це ми поставили з одного і з другого боку доріг, значить, які десь, в свою чергу, затримують. Це ми плетемо хмиз, такі щити хмизові, які тоже свою роль відіграють дуже багато при затриманні снігу. Також робимо такі «ловушки» – це з сторони поля починає дути вітер, тобто бульдозером робимо таку траншею, де вона чуть-чуть затримує сніг».

Окрім того, каже Володимир Хемій, для забезпечення постійного контролю та допомоги водіям, у разі потреби, цілодобово працюють диспетчерські та аварійні служби у кожному районі Тернопільщини.

 

  • 239 ТИСЯЧ ТОН ДИЗПАЛИВА використано???!!! Ви що з був впали??? ЦЕ 3300 (!) залізничних цистерн тільки дизпалива. І це за два місяці зими. Сурова зима. Ну дуже сурова.

залишіть коментар