На Тернопільщині спостерігають зростання економічного розвитку

Автор:     Опубліковано: 22 Лютого 2017 о 19:19    224 переглядів

За 2016 рік до зведеного бюджету області надійшло понад 4,5 мільярди, з них майже 2,5 мільярди – це кошти місцевих бюджетів. Такою інформацією поділились на колегії в облдержадміністрації представники департаменту фінансів.

ДМИТРО ЧИРКА, заступник директора департаменту фінансів ТОДА:

«Якщо ми будем порівнювати доходи місцевих бюджетів в порівнянні з 2015-м роком, то надходження зросли практично в 1,5 рази. Таких темпів росту протягом останніх років не було ніколи. 10-20% це вважалося успіхом. Крім оцих власних доходів, тобто, платежі, податок з доходів фізичних осіб і т.д., область отримує значні обсяги трансфертів. Тобто, це є майже 6 мільярдів трансфертів з державного бюджету. Це і дотації, і освітня субвенція, і медична».

Щодо медичної галузі, яку якраз реформують, то тут особливу увагу варто приділити онкології. Адже, розповідає начальник управління охорони здоров’я, протягом 2010-2016рр. кількість онкохворих в області збільшилась майже на 5%.

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я ТОДА:

«Загальна кількість хворих – біля 25 тисяч. З них біля 3-х тисяч ми виявляєм майже кожного року хворих. Тобто, вперше виявлених. Відповідно, помирає біля 1800 хворих в рік. Це досить така статистика неприємлима. І ми сьогодні якраз проводимо відповідні заходи щодо попередження, профілактики, обстеження. Сьогодні ми говорим про виділення додаткових коштів на лікування хворих».

В департаменті ж економічного розвитку Тернопільської облдержадміністрації запевняють, із завданнями, які ставили собі на 2016 рік – впорались повністю.

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ТОДА:

«Сільське господарство зростає на 4,4%. Будівництво – ми на 2-му місці по державі з зростанням 23%. І основне, що свідчить про зростання економіки – це, однозначно, інвестиції. Капітальних інвестицій, тобто, внутрішніх – у нас залучено близько 3-х мільярдів. Але це показники лише 9-ти місяців, зростання йде на 40%. Що нас дуже тішить, 60% питомої ваги йде в промисловість. Не лише в будівництво наших житлових будинків, бо ми завжди говорили, що в нас інвестори наші люди, бо вони будують будинки. А зараз будуються промислові об’єкти, залучаються обладнання, купляються машини, сільсько-господарська техніка».

Також у 2016-му році на Тернопільщині за кошти Фонду регіонального розвитку реалізували 53 інвестиційних проекти.

залишіть коментар