На Тернопільщині відзначили 125-річчя з Дня народження Блаженнішого Патріарха Йосифа

Автор:     Опубліковано: 17 Лютого 2017 о 19:10    390 переглядів

Верховний Архієпископ, Блаженніший Патріарх Української греко-католицької церкви Йосиф Сліпий був великим проповідником віри, учителем, наставником  та непереможним  борцем за правду. Сьогодні, в рамках 125-ї річниці  з дня його народження у селі Заздрість, де він народився, вшанували пам’ять про Блаженнішого. У музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» імені Йосифа Сліпого відправили Архиєрейську Божественну Літургію за участі Блаженнішого Святослава Шевчука.

Блаженніший СВЯТОСЛАВ ШЕВЧУК, Глава УГКЦ

«Ми хочемо тут, сьогодні, у тій урочистій Літургії подякувати Господу Богу за дар, такого великого мужа, провідника, учителя для нашої Церкви і для нашого народу, за дар етнарха, батька народу, який в часи переслідувань був голосом не лише мовчазної Церкви, але й мовчазного, закритого в тюрмі Радянського Союзу, українського народу. Сьогодні ми дякуємо Господу Богу за те, що він провів нашу Церкву, наш народ через усі лихоліття і сьогодні ми маємо можливість тут, соборно за це Богові дякувати».

Був присутнім на Літургії і владика Гліб Лончина. Який в свій час отримав тайну священства саме з рук Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого та співпрацював з ним у Римі.

Владика ГЛІБ ЛОНЧИНА, єпископ УГКЦ

«Патріарх Йосиф завжди шукав правду, але не лише шукав, але й жив нею. Ви може чули з різних спогадів, говорили, що Патріарх був дуже строгою людиною і це правда. Ми як чули його кроки по коридорі, то ми були дуже осторожні, але чому він був строгим? Це не була його злоба, це було тому, що він завжди шукав правди і жив правдою, і був безкомпромісний і він не терпів неправди, лінивства, завжди працював над собою, завжди працював для своєї Церкви».

Після закінчення Літургії  священнослужителі освятили відновлений музейно-меморіальний комплекс, збудований на місці, де жив Патріарх та вшанували пам’ять про Йосифа Сліпого, відправивши  панахиду.  Після цього у комплексі відбулось відкриття нової музейної експозиції.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Відповідно до постанови Верховної ради, Тернопілля також долучається до відзначення 125-річчя від Дня народження видатного земляка з села Заздрість – Патріарха Йосифа Сліпого. Роль цієї особистості є непересічною. Людина, котра віддала 18 років свого життя в концентраційних таборах, тільки за те, що мав свої переконання, що він є громадянином України і є тою людиною, котра вірить у твердження і самостійність УГКЦ, саме він заклав основи і Українського греко-католицького університету, який вже з 60-х років був основою для відновлення духовенства УГКЦ».

Степан Барна також наголовив, що цьогоріч в області планується й цикл інших заходів, присвячених пам’яті про Йосифа Сліпого.

Вшанувати Блаженнішого прийшли чимало вірян. Серед них і народний депутат України  Роман Заставний, який свого часу долучився до  створення фундації Патріарха в Тернополі та до видання його заповіту.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України

 «Ми збираємо всі матеріали, весь духовний спадок  Йосифа Сліпого і хочемо донести до сьогоднішнього покоління це безмірно глибоке надбання, надзвичайно цінне в духовному плані  і я думаю цю роботу буде продовжено. Надзвичайно приємно, що сьогодні почули зі слів Блаженнішого, що є потреба знову видати заповіт, 5 років назад ми вже видавали такий заповіт. Сьогодні ми знову отримали такий посил, що треба цей заповіт перевидати  і ми обов’язково це зробимо, будемо працювати, оскільки це й внутрішнє покликання  і  як духовне покликання, і як земляка, оскільки  я також є представником Теребовлянської землі  і мені надзвичайно приємно, що саме такі зростають високодуховні люди на нашій землі».

Наприкінці 2016-го року у Верховній раді зареєстрували постанову  «Про відзначення 125-річчя з Дня народження Верховного Архієпископа Української греко-католицької церкви – Йосифа Сліпого».

МИКОЛА ЛЮШНЯК, народний депутат України

 «Цю постанову підписували  представники протестантських різних направлень, і Московського патріархату, і Київського патріархату, тобто цим святкуванням  Патріарх об’єднав багато конфесій, так як він завжди мріяв про єдину, одну, нашу українську Церкву. Це ще один маленький крок  після смерті Патріарха, який йде до об’єднання  української, нашої віри».

Зазначимо, в рамках святкування 125 річниці з Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, у музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» відбувся і допрем’єрний  показ першого документального  фільму  з циклу про життя Блаженнішого.

 

 

залишіть коментар