На Тернопільщині зі всіх злочинів 25% складають шахрайства

Автор:     Опубліковано: 8 Лютого 2017 о 18:46    786 переглядів

По області зі всіх зареєстрованих злочинів 25 відсотків складають шахрайства. Не залежно від пори доби, дня тижня, віку, статі, сімейного чи соціального статусу – жертвою аферистів може стати будь-хто. Минулого року зареєстрували 535 випадків, майже половину із яких правоохоронцям вдалося розкрити. Схеми видурювання коштів існують різні. Заламування грошей, аби кількість здавалась більшою – таким чином обманюють продавців. Зняття поробів – тут жертвами стають здебільшого жінки, зазначають в обласному управлінні поліції. Або ж, на приклад, нещодавно у Кременці на гачок зловмисників попалась сім’я пенсіонерів. На зупинці громадського транспорту біля них зупинився автомобіль, пасажири розпитували – як проїхати до лікарні.

СЕРГІЙ КРЕТА, начальник відділу комунікації ГУНП у Тернопільській області:

«Молоді хлопці почали говорити цьому старшому чоловікові, що їх товариш попав у лікарню, в ДТП, у реанімації. В них зараз немає коштів, тільки долари при собі. Ну одним словом, розговорилися з чоловіком, плакали при ньому, сльози пускали, молоді хлопці по 20-25 років. Таким чином цей чоловік підсів до них в машину, погодився їм допомогти. Приїхали до нього додому, вони витягнули, положили на столі пакет нібито з доларами. Вони просто сказали, що не мають, де поміняти. А цей дідусь їм дав 10 тисяч гривень».

Коли пенсіонер пішов по гроші, аферисти побачили, де сховок. Попросили води, поки дідусь пішов принести хлопцям попити, ті тим часом забрали ще 5 тисяч доларів.

СЕРГІЙ КРЕТА, начальник відділу комунікації ГУНП у Тернопільській області:

«Таким чином вони втратили для себе дуже велику суму. Людям в такому віці це дуже важко пережити. Тобто і таких шахрайств, також є багато. Це зазвичай роблять люди, скажемо, люди ромської національності, але більше уродженці Молдови, з Словаччини затримувалися групи людей, які приїжджають сюди і займаються таким видом шахрайства. Вони погано розмовляють на українській мові, російській, таким чином викликають співчуття».

Зараз правоохоронці вже мають дані про автомобіль, на якому пересувалися чоловіки, розшукують самих зловмисників. Жертвами шахраїв стають довірливі люди, які впускають у дім псевдосоціальних працівників, продавців. Зараз дедалі частіше, підкреслюють правоохоронці, провертають афери через банківські картки та Інтернет – у 2016-му на Тернопільщині зареєстрували 103 випадки.

МИХАЙЛО ШМИГЛИК, заступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП у Тернопільській області:

«Громадяни виставляють в Інтернеті продаж мобільних телефонів, будь-якої техніки, залишає свій номер телефону. До них телефонують: «Ми би хотіли зустрітися і купити даний телефон».

Далі шахрай домовляється із людиною, що гроші за покупку перекине на телефон.

МИХАЙЛО ШМИГЛИК, заступник начальника управління кримінального розшуку ГУНП у Тернопільській області:

 «І на номер телефону скидають смс: «Ваш рахунок поповнено, на приклад, на 6 тисяч гривень», скільки там коштує цей товар. Громадянин, бачачи цю смс, думає, що йому прийшли дійсно ті гроші, віддає товар незнайомій людині»

Зрозуміло, рахунок ніхто не поповняв, смску написали самі ж шахраї. За даними поліції, люди вже рідше ведуться на дзвінки на зразок: «Ваш син потрапив у ДТП, потрібно перекинути стільки-то грошей, аби йому допомогти». Банкіри застерігають, не вірити також дзвінкам, так би мовити, банківських працівників, які просять назвати дані по своїй картці.

ЯРОСЛАВ СОЛЯР, начальник філії обласного управління «Ощадбанку»:

«З даних Української міжбанківської асоціації учасників платіжних систем в 2015-му через отакі шахрайські дії через Інтернет люди втратили 51 мільйон, а шахраї заробили, то вже у 2016-му шахраї заробили 275 мільйонів. В п’ять з лишнім разів більше на довірі наших людей, на тому, що вони розказують номер картки, пін-код».

Отримавши потрібні пін-коди шахрай переказує кошти на іншу картку, з якої їх і знімає. Варто зазначити, нерідко шахраями виявляються люди, які знаходяться у місцях позбавлення волі, звідки телефонують і виманюють гроші.

 ЯРОСЛАВ СОЛЯР, начальник філії обласного управління «Ощадбанку»:

 «Жоден банкір не буде дзвонити і запитувати ваші дані. Жоден. Він може запросити вас до відділення банку. Офіційним власним відвідуванням банку можна вирішувати питання або ж через офіційний телефон, який є на картці написаний, через офіційний контакт-центр банку, все інше це шахрайство».

Радить також Ярослав Соляр аби вберегти свої гроші і не попастись на гачок шахраїв, для розрахунку в Інтернеті користуватись не основною карткою, а віртуальною. На неї потрібно перерахувати необхідну суму гроші вже перед покупкою. Окрім того, рекомендує також встановлювати денний ліміт на зняття грошей. При користуванні банкоматами також слід бути обережними. Перед використанням перевірити чи немає предметів, які б дозволяли шахраям вирахувати пін-код.

ЯРОСЛАВ СОЛЯР, начальник філії обласного управління «Ощадбанку»:

 «Єдиний добрий захист – це ніколи нікому не розголошувати номера картки, пін-коду і особливо на зворотній стороні є код – три цифри, яких не можна у ніякому разі ніколи і нікому називати».

У власників карток є шанс зберегти свої гроші, якщо запідозривши неладне, протягом півтори години, вони звернуться у банк та заблокують картку.

 

залишіть коментар