Обласній дитячій лікарні подарували нове обладнання

Автор:     Опубліковано: 23 Лютого 2017 о 19:00    516 переглядів

Щороку волонтери Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» збирають кошти на потреби дітей в медичній галузі.

АРСЕН ЛЯХОЦЬКИЙ, регіональний представник Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця»:

«Кожного року ми шукаєм волонтерів, в нас є штаби в кожному районі, в місті Тернополі. І волонтери приходять, реєструються, кожен з них отримує такий бейджик,скриньку, звіт волонтера протягом місяця. Переважно, це не на вулицях, це є в студентських колективах, навчальних закладах, ярмарки в школах. І кожен волонтер приносить свою скриньку в банк, ставить на рахунок і нам повертає чек».

У квітні 2016-го «Серце до серця», за підтримки Міністерств освіти і науки та охорони здоров’я,  а також  місцевих відділів сім’ї та молоді, організували збір коштів по всій Україні на придбання медичного обладнання для дитячих лікарень в обласних центрах.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді ТОДА:

«Ми знаєм, що зараз в не дуже гарному економічному становищі знаходиться країна. Зокрема, і лікарня також. Хоча, виділяються і з обласного бюджету. Ну, але, звичайно, що цього всього мало, тому що десь обладнання застаріле і кожного року, оце, що проводим акцію «Серце до серця», вона вже відбувала 11 раз, 11 років, мається на увазі. І ми стараємся закупити те обладнання, яке є найнеобхідніше, зокрема, для лікарні чи для реанімаційного відділення,  тому що тут, в першу чергу спасають дітей».

На Тернопільщині вдалось зібрати більше 140 тисяч гривень. За ці гроші в обласну дитячу лікарню купили обладнання, якого тут потребували чи не найбільше. Зокрема, апарат штучної вентиляції легень для відділення інтенсивної терапії новонароджених.

НАДІЯ ПАСЯКА, зав. відділення інтенсивної терапії новонароджених:

«Звичайно виходжування новонароджених дітей потребує дуже затратних таких, сучасних технологій. Людський фактор – це окрема розмова. І дуже нам потрібно висококласна апаратура. В першу чергу, це апарати штучної вентиляції легень».

Відділення інтенсивної терапії новонароджених почало працювати 20 років тому і було розраховане на 6-х діток, розповідає завідувач. Зараз тут, за потреби, одночасно можуть лікувати вже 9 немовлят.

НАДІЯ ПАСЯКА, зав. відділення інтенсивної терапії новонароджених:

«Діти поступають з цілої області. І характерною такою особливістю нашого відділення на фоні відділень інтенсивної терапії є те, що до нас поступають і новонароджені діти з пологових будинків, новонароджені діти з дому, і діти з хірургічною патологією, де в нас проводиться хірургічне втручання».

Наразі у відділенні інтенсивної терапії новонароджених протягом року лікують близько 250 дітей.

залишіть коментар