Понад двісті тисяч паломників приступили до Нерукотворного образу Ісуса Христа

Автор:     Опубліковано: 22 Лютого 2017 о 19:17    722 переглядів

7 днів у Архикатедральному соборі перебув Нерукотворний образ Ісуса Христа, який привезли із Ватикану. Протягом цього часу до святині приступило більше двохсот тисяч паломників. Задля цього, люди стояли у черзі навіть по чотирнадцять годин. Митрополит Кир Василій Семенюк пояснює, це дорога покути. Як ще один приклад, розповідає про португальське місто ФАтім. Туди приїжджають прочани зі всього світу, аби очиститись від гріхів, для того проходять на колінах шлях довжиною майже у кілометр.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

«Я бачив молодого батька, який взяв на плечі дитину і ніс тут дитину. І сльози в нього текли по очах, він казав: «Господи, прости мені гріхи. Я молюся і це жертвую за своє майбутнє дитя». І я думаю, скільки людей, тисячі, йде і молиться одне «Богородице Діво» за Україну. Невже нас Бог не послухає? Невже не буде миру? Невже Україна не стане багатою? Я вірю, що всі вернуться до нас».

У Тернополі пройти дорогою покути дехто з прочан наважувався кілька разів.

МИХАЙЛО, тернополянин:

«Черга була звідси від «Бенедетто» і приблизно десь біля двох з половиною годин прийшлося стояти сьогодні. Ну сьогодні, так би мовити ще скоро відносно того, що було в суботу і в неділю. Мені в суботу фактично тримали чергу, я зараз скажу, ну від пів 9-ї вечора до 6-ї години ранку».

п. НАТАЛІЯ, тернополянка:

«- А довго стоїте у черзі чекаєте? – Ні, не довго стоїмо, десь годину-півтори. – А чому в останній день вирішили йти? – Ми вже раз були. – Ви вже вдруге йдете? – Так. – А чому? – Так хочеться. Просто дуже багато народу, не ті відчуття».

МИХАЙЛО, тернополянин:

 «Така подія велична, знаєте, рідко буває. І, тим більше у Тернополі. Як бачите, не дарма. Як є шанс, треба скористатися ним, поки є надія. Вже немає на що надіятися, коли та війна вже закінчиться. Стільки часу йде. Лише надія на Бога, що все закінчиться».

Настоятель Архикатедри отець Орест Павліський не пригадує такої кількості вірян під стінами собору.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

«Це є позитивно. Єдине, що ми, все-таки, це більше навантаження для нас. Хоч ніби вчора була проведена оперативна нарада з представниками всіх обласних підрозділів, управліннями МВС, МЧС, поліції, Національної гвардії. Ми маємо фактично погоджений повністю весь список завдань, які нам треба виконати для того, щоб ми належним чином завершили. Щоб людям не склалось враження, що їх хтось у чомусь обмежив, чи образив».

Забезпечувати порядок доручили правоохоронцям та нацгвардійцям. Щоденно чергували десятки волонтерів із різних молодіжних спільнот. Постійно працювали священнослужителі і семінаристи Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української греко-католицької церкви.

 о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

«У нас є певний час. Ми о восьмій мусимо церкву закрити. Тільки тому, що є дуже багато необхідних моментів, які потрібно зробити: запакувати ікону, підписати всі документи, належним чином все задокументувати, а це може робитися тільки тоді, коли церква буде пустою. Тільки представники Ватикану і ті, хто це будуть робити технічно, і  священики. Сподіваємося, що нам стане всім свідомості, розуму, терпеливості, ну і чемності, людської звичайної чемності».

залишіть коментар