Посол Естонії зустрівся з представниками влади Тернопільщини

Автор:     Опубліковано: 22 Лютого 2017 о 19:18    203 переглядів

На Тернопільщині вже працює кілька підприємств з естонськими інвестиціями. На зустрічі надзвичайного та повноважного посла цієї республіки із представниками влади Тернопільщини, Ґерт Антсу запевнив – їхні інвестори тут почуваються комфортно. Представники ж обласної влади запевняють, ці підприємства є прикладом порядності, успішності та соціальної відповідальності. А тому продовжувати та розвивати співпрацю в різних галузях вигідно обом країнам.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Ми сьогодні маєм дуже добрий приклад співпраці двох гілок влади – виконавчої і місцевого самоврядування, де ми можемо показати позитивні результати не тільки в створенні громад, але й економічного розвитку нашої Тернопільщини. В нас є дуже хороший майданчик для розвитку не тільки бізнесу, а й інших напрямків і культурного, і мистецького розвитку».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Унікальний досвід Естонії – це електронне урядування. Тернопільська область готова бути пілотною, як область для реалізації певних естонських експериментів в сфері електронного урядування. Нам це цікаво, ми готові впроваджувати це, це дасть можливість оптимізувати наші видатки і створить додаткові можливості для людей отримати ефективні послуги».

Посол запевнив, Тернопільщина  може бути привабливою для естонських інвесторів, і не лише, проте цей напрямок ще потребує чимало зусиль та часу.

ҐЕРТ АНТСУ, надзвичайний та повноважний посол Естонської республіки в Україні:

«Надо работать с имиджем всей Украины в Эстонии: среди предпринимателей, в СМИ Эстонии, так как не всегда в течении последних лет, не всегда позитивные новости об Украине, всё-таки. Но, конечно, как видно, Тернопольская область – одно из тех мест, которые  могут быть интересными для эстонских инвесторов». 

Окрім ділової співпраці та перейняття досвіду Естонії в економічному плані, в цієї країни є чого повчитись і в обороноздатності, переконує Степан Барна.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Це країна, яка не тільки навчилася будувати добре економіку, а побудувала одну з найефективніших армій в Європі. Всі мобілізовані. Там в будь-який момент можуть бути всі залучені до захисту країни. Я думаю, що ті обставини, котрі складаються, і ті сусіди, котрі є і в Естонії, і в України, заставляють нас задуматися над цими речами. І я хотів би, щоб ми не йшли шляхом видумок, а навпаки перебрали на себе передовий досвід Естонії».

Серед тих проектів співпраці, які вже діють між Україною та Естонією – обмін досвідом в освітній галузі. Така співпраця налагоджена між деякими вищими навчальними закладами, в тому числі, і з одним із тернопільських університетів.

залишіть коментар