Представники асоціації «Мистецтво без кордонів» привезли в Тернопіль подарунки

Автор:     Опубліковано: 7 Лютого 2017 о 21:16    872 переглядів

Представники благодійної асоціації «Мистецтво без кордонів» завітали у Тернопіль не вперше. Денис Северин розповідає, при можливості намагається відвідувати різні міста України.

ДЕНИС СЕВЕРИН, президент благодійної асоціації «Мистецтво без кордонів», професор Женевської консерваторії:

«В Тернополі є фантастичне училище, є училище, яке продовжує працювати, є училище динамічне, де трапляється багато гарних речей. Ви знаєте, ми трохи, як Дід Мороз – постійно з подарунками. Буває, дуже різні речі ми даруємо. Цього разу в Дніпропетровськ в консерваторію ми привезли віолончель. А в Тернопіль ми привезли скрипку».

Минулого року дві тернопільські музичні школи вже отримали від благодійної асоціації по скрипці, розповідає викладач музучилища Тарас Видиш. Цього ж року музичний подарунок дістався місцевій школі мистецтв.

ТАРАС ВИДИШ, викладач Тернопільського обласного державного музичного училища:

«Чому школа мистецтв? Цього року на конкурсі пам’яті братів Теленків, який відбувався в першій музичній школі, гран-прі взяла учениця школи мистецтв – Наталя Баклаженко».

Представники асоціації «Мистецтво без кордонів» розповідають, такими візитами та подарунками намагаються підтримувати мистецтво там, де в цьому є потреба.

ДЕНИС СЕВЕРИН, президент благодійної асоціації «Мистецтво без кордонів», професор Женевської консерваторії:

«Ми робимо те, що можемо робити. Ми приїжджаємо, граємо, викладаємо. То, що треба привозимо нашій молоді – кому треба струни, кому треба смичок, кому треба інструмент».

МАРГАРЕТ ШТІКЕЛЬБЕРГЕР, віце-президент благодійної асоціації «Мистецтво без кордонів»:

«Я дізналася від Дениса і Тетяни про те, що потрібні інструменти, про те, що є проблеми з цим. І я рада, що можу хоч якось бути корисною цим людям, цим дітям. Дати їм можливість нормально вчитися  музиці. В нашій країні, в Швейцарії, є багато людей, в яких є інструменти, на яких вони не грають. Тому я час від часу знаходжу когось, кого переконую, що потрібно поділитись інструментом».

Окрім музичних подарунків неабияке значення для вихованців музичних закладів мають і майстер-класи, які проводять іноземні музиканти.

ТАРАС ВИДИШ, викладач Тернопільського обласного державного музичного училища:

«Вихованцям такі майстер-класи – це як ковток свіжого повітря. Тому що, звичайно, вони мають змогу отримати досить обширну інформацію в процесі свого навчання і розвивати свої навики максимально. Наскільки вони бажають того, в першу чергу, а по-друге, наскільки вони можуть».

Юні музиканти запевняють, подібні майстер-класи допомагають їм подивитись на речі, про які вони часто вже знають по-іншому. Після таких занять кожен для себе робить певні висновки.

АНДРІЙ ВОРОНЦОВ, учень Тернопільського обласного державного музичного училища:

 «Більше треба займатися дрібницями всякими. Для мене цілий загальний твір – це легко побудувати по фразах і взагалі, як твір, щоб він звучав. А от в мілких фрагментах мені дуже важко зрозуміти що і як робити. Мені професор все розповів, мені дуже це помогло».

МАРІЯ ВОДЯНА, учениця Тернопільського обласного державного музичного училища:

«Я не віолончелістка, я граю на альті, але для мене ці майстер-класи дуже помічні, я би сказала. Можна почути дуже багато цікавих порад про те, навіть, як планувати свої заняття, про те, як настроювати себе, як здобувати правильний звук і відчуття на інструменті. Це таке, що потрібно для всіх, знаєте, не тільки саме для віолончелістів, а для всіх струнних, загалом для музикантів».

Свою співпрацю, представники Тернопільського музучилища та асоціації «Мистецтво без кордонів» планують продовжувати і надалі.

 

залишіть коментар