Сучасна українська школа потребує педагогів-новаторів

Автор:     Опубліковано: 6 Лютого 2017 о 19:10    1 463 переглядів

Якою має бути нова українська школа та сучасний педагог? У Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка – знають! Там, сьогодні, провели тематичний тренінг для магістрів педагогічних спеціальностей.

У сучасному світі необхідні і сучасні зміни. Зокрема, в час реформування освіти почали представляти  концепції нової української школи. Щоб досягнути прогресу і виховувати учнів вже 21 століття, досвідчені педагоги провели для майбутніх вчителів спеціальний тренінг.

ГАННА ЗВАРИЧ, в.о. начальника управління освіти і науки ТОДА

«Концепція нової школи направлена на те, щоб розвинути природовідповідні таланти дитини і на виході зі школи ми маємо отримати – особистість, патріота і новатора. Діти, які  навіть сьогодні ідуть в початкову школу – це все-таки діти інформаційного простору і тому вони мають значно інші потреби. Новою концепцією школи визначені основні 10 життєвих компетентностей учня».

Аби виховати покоління учнів з сучасними поглядами і вміннями, необхідно зацікавити їх інноваційними технологіями у навчанні. Тому, окрім оновлення  шкільної програми, освітяни взялися і за формування педагога-новатора. Це має бути креативна людина з сучасними поглядами, яка зможе створити для учнів нову українську школу.

ГАННА ЗВАРИЧ, в.о. начальника управління освіти і науки ТОДА

 «Ми переходимо від школи, де наповнюють знаннями, до школи вмінь. Де дитина має навчитися критично мислити, де вона повинна бути думаючою особистістю і вміти користуватися тими сучасними технологіями, тим прогресом, який постійно змінюється, ми живемо в глобалізованому суспільстві, тому в цих 10 ключових компетентностей включається і громадська позиція, і бажання постійно вчитися, це є формальна і не формальна освіта. Тобто і вчитель, і дитина вони постійно розвиваються».

НАДІЯ БАЛИК, завідувач кафедри інформатики та методики її викладання ТНПУ ім. Володимира Гнатюка

«Кожного року наші магістри вчаться створювати проекти на різну тематику. За ці роки були створені різні проекти: соціальні, бізнесові, навчальні і освітні. Цьогоріч тематика проектів теж буде освітньою і присвячена вона новим освітнім стандартам. Ми хочемо запропонувати магістрам створити такі освітні проекти-кейси, які могли б бути у відкритому доступі і могли б наші вчителі і учні використовувати. А, власне, це формування компетентностей 21 століття, вміння розв’язувати практичні проблеми, вміння бути успішним».

Зазначимо, даний тренінг триватиме 4 дні.

 

залишіть коментар