Тернопільські школярі змагались у вправності будувати барикади

Автор:     Опубліковано: 13 Лютого 2017 о 19:15    902 переглядів

З метою військово-патріотичного виховання міське управління освіти спільно із представниками організації «Сокіл» на Театральному майдані у Тернополі організували народну олімпіаду майданівських дисциплін.

МИКОЛА ДАЦЕНКО, методист Тернопільського інформаційно-методичного центру управління освіти:

«Мета сьогоднішнього заходу – це військово-патріотичне виховання підростаючої молоді і цей захід ми проводимо на честь 123-ї річниці створення «Соколу» в Україні і 3-ї річниці Майдану – Революції гідності».

ІЛЛЯ СЕМЕНЕЦЬ, керівник Тернопільської обласної організації «Сокіл»:

«Більшість школярів, які стоять зараз у лаві, вони на той момент всі бачили Революцію тільки по телевізорі. І саме зараз з допомогою цього спортивного гарту і невеличкого змагання, вони зможуть себе хоч на трішечки відчути в тому, щоб поносити шини, поносити пораненого».

Крім того, школярі мали можливість і постріляти в спеціальному тирі.

ІЛЛЯ СЕМЕНЕЦЬ, керівник Тернопільської обласної організації «Сокіл»:

«Не треба забувати, що це не Антитерористична операція. Ми можемо говорити відкрито про те, що війна, оскільки навіть зараз величезна кількість наших членів організації, людей з легіону, взагалі з будь-яких військових формувань – гинуть. Гинуть кожного дня. Тобто, ми мусимо про це не забувати. А тут, у Тернополі, де не чути пострілів, в принципі, люди вже досить привикли до того, що десь колись новини появляються. Ми мусимо постійно про це нагадувати, бо суспільство мусить знати, що зараз або Україну змінимо ми, і збудуємо нову потужну державу, або просто держави вже не стане».

Участь у змаганнях взяли представники, практично, усіх тернопільських шкіл – це учні 8-11-х класів. Дехто з них, вже має подібний досвід і всі переконані – бути осторонь подій в своїй країні не можна.

АЛІНА КАЛАШНИК і АНАСТАСІЯ ГАЙДУК, учениці школи №24:

«- В нас в Тернополі є такі змагання, як “Сокіл” (Джура) і ми вже не перший раз. Знаємо повністю всю медичну допомогу, серцево-легеневу реанімацію. Таке як стріляти – це для нас вже не вперше.

-І саме 24 школа має клуб «Морські соколи» і ми кожного року інтенсивно готуємся до змагань».

ВІТАЛІЙ НІТЕФОР, учень школи №26:

«Долучився, тому що треба підтримати героїв в зоні АТО, щоб їм не було так складно, душевно підтримати, морально».

Змагання тривали кілька годин, переможців нагородили призами.

залишіть коментар