Тернопіль заміщує газ альтернативними видами палива

Автор:     Опубліковано: 1 Лютого 2017 о 20:59    316 переглядів

Декілька котелень на альтернативних видах палива планують запустити наступного опалювального сезону у Тернополі. Одна з них –з’явиться на вулиці Київській, 3а. Тут нещодавно розпочали реконструкцію існуючої котельні. Щоправда, у частини мешканців навколишніх будинків, цей процес викликає занепокоєння. Днями відбулися чергові збори.

ПЕТРО, мешканець будинку поблизу котельні

«Причина зібрання – взнати, що це таке. Бо можна поставити котельню, можна поставити, якщо би ця котельня трошки здешевила оплату, але вона не здешевить оплати. Вони сказали, на 30%, можливо, це буде».

МИХАЙЛО, мешканець будинку поблизу котельні

«Ми не проти, щоб будували якісь альтернативні джерела палива, щоб було дешевше платити за комунпослуги, але нехай це не буде безпосередньо біля самих будинків. Хай це виноситься кудись за містом, бо це 50 м до будинку, до найближчого вікна. Тут не можна буде нічого ні посушити, ні погуляти, це буде чорний дим, чорний сніг і буде куча сажі. Є стандарти державні, але не в Україні, в нас нема ніяких стандартів, не буде ніяких фільтрів».

Насправді ж, як пояснюють експерти, торф, який буде використовуватись у даній котельні, у декілька разів дає менше викидів, ніж вугілля. Такі котельні успішно працюють не лише в Україні, а й в усьому світі.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозбереження управління ЖКГ міської ради

«Хочу запевнити тернополян не як чиновник, а як мешканець одного з будинків, які одразу тут поруч, що всі норми по екології, по санітарних нормах будуть дотримані. Тобто, ніяких поки що негативних наслідків ми не очікуємо і всі контролюючі документи під це готують і в наявності».

Для твердопаливних котелень обов’язковою є наявність спеціальних фільтрів. У «Тернопільміськтеплокомуненерго», де будується аналогічна котельня, нам показали, як виглядає і працює такий фільтр. Директор комунального підприємства наголошує, держава встановила жорсткі допустимі норми викидів для всіх твердопаливних котелень.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»

«Тут є спеціальний пальник, в якому торф завіряється, для того, щоб добитися глибокого спалювання, і спалити всі ті небезпечні речі, які можуть попадати в трубу. Крім того, після котла, встановлюється такий спеціальний пристрій, де закручуються ці вихідні гази і всі тверді частинки падають. Після цього, попадають в цей, так званий «фільтр рукавний», це по конструкції схоже на кофеварку, в яку ви насипаєте каву, а зверху наливаєте воду. Потім з цього фільтру спеціальна встановлюється система, коли повітря стиснене подається, щоб його потрусити, і висипаються всі ті викиди, які могли піти в трубу, в спеціальні мішки і вивозяться, як зола, на призначені місця».

Завдання котлів на альтернативному паливі – забезпечувати надійний тил. Тобто, підсилити газові котли та бути в резерві на випадок відсутності подачі газу. Загалом в місті планують збудувати 7 котелень на торфі.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозбереження управління ЖКГ міської ради

«Вони будуть допоміжними до газових котелень. Тобто, ми з’ясували, що може бути тиск малий в газових котельнях, його може просто не бути. Це альтернативне джерело, на випадок, коли щось не так з газом, працюють котли на альтернативних джерелах енергії».

Фахівці запевняють, проект пройшов екологічну експертизу. Тому небезпеки для  мешканців не несе. До слова, нова торф’яна котельня вже працює на вулиці Лемківській, 23.

залишіть коментар