Тернополянам доведеться платити за воду чесно

Автор:     Опубліковано: 10 Лютого 2017 о 19:52    857 переглядів

Протягом останніх років «Тернопільводоканал» неодноразово фіксував випадки встановлення магнітів на лічильники. Тобто, таким чином, він або уповільнювався, або зупинявся, у кінцевому результаті облік води був не повним. Відповідно до вимог законодавства, підкреслює Руслан Бурмас, на підприємстві прийняли рішення на лічильники своїх споживачів встановлювати антимагнітні наліпки.

РУСЛАН БУРМАС, начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал»:

«В нас більше 90 тисяч абонентів, 95% має лічильники. Звичайно, одночасно таку велику кількість ми не зможемо встановити, тому ця робота проводиться поступово, почергово. І в майбутньому, я думаю, значна кількість, більшість, лічильників буде обладнано даними наклейками, охоронними пломбами. Винятки становлять лише ті споживачі, які мають лічильники, які повністю, 100% захищені від втручання магнітним полем. Тобто, це є певні лічильники, як правило, це дорогі лічильники».

З початку цієї зими таких антимагнітних наліпок встановили вже більше трьох тисяч. Руслан Бурмас підкреслює, вони безпечні, ніякої шкоди для здоров’я людини не несуть. Дана наліпка лише реагує на вручання у роботу лічильника магнітом.

РУСЛАН БУРМАС, начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал»:

«Дана пломба реагує на вплив магнітом. Тобто, якщо на лічильник, де стоїть пломба-наклейка впливали магнітом, ми побачимо. Зміниться відображення в капсулі, де знаходиться певна суспензія, яка реагує на втручання магнітом. Відповідно, наше підприємство під час перевірки планової, чи позачергової, побачить, якщо втручалися у роботу лічильника встановленням магніту чи магнітним полем».

Ані пломби, ані антимагнітні наклейки чіпати не рекомендують. Адже, зазначає Руслан Бурмас, згідно чинного законодавства, у випадку втручання у роботу лічильника, у тому числі у випадку відсутності пломб, антимагнітних наліпок, чи їх пошкодження, споживач нестиме відповідальність у вигляді донарахування.

РУСЛАН БУРМАС, начальник відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал»:

«Такі донарахування проводяться у розмірі пропускної спроможності труби у воду. Тобто, якщо у помешканні труба діаметром 15 міліметрів, середній мінімальний розмір нарахувань становитиме 900 метрів кубічних або, нинішньому тарифу, це виходить для мешканців багатоквартирних будинків близько 10 тисяч гривень, для мешканців приватного сектору – 9,5 тисяч гривень».

Такі наліпки встановлюють не лише у житлових приміщеннях, але й в організаціях. Роблять це за кошти водоканалу.

залишіть коментар