Тисячі тернополян стоять у черзі, аби помолитися до Нерукотворного образу Ісуса Христа

Автор:     Опубліковано: 16 Лютого 2017 о 19:07    1 192 переглядів

З шостої ранку двері Архикатедрального собору відкриті. Черга вірян, які прийшли поклонитися Нерукотворному зображенню Ісуса Христа, що виникло внаслідок дотику тканини до Його обличчя, щогодини все більша. У місті намагалися створити комфортні умови для паломників. А зважаючи на масовість заходу, для збереження порядку, перед Катедрою встановили парапети, у самому ж храмі облаштували спеціальний коридор для потоку прочан.

 о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

«Відповідно, бачите черга у Катедрі – людина за людиною. І так само позаду мене, біля образу, ми стараємося не затримувати людей, щоб вони молилися по дорозі, вже тільки прикладаючи образок чи хустинку, чи олійку, торкаючись особисто до образу чудотворного – Нерукотворного Спаса, вже отримували тут особливу благодать для себе».

Допомагають з організацією і волонтери, і семінаристи, розповідає настоятель Архикатедрального собору.

 о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

«Люди йдуть з великим трепетом, з великим таким особистим, напевно, бажанням випросити у Бога для України миру, для родин щастя, мирного неба над головою. І тому людей, зранку ми відчинили храм, не було, а зараз черга збільшується і збільшується».

Поклонитися Мандиліону йдуть люди різного віку та статі.

 ЯНА, ДІАНА, ЯНА, тернополянки:

«Ми йдемо просити здоров’я до тої ікони. – А з ким йдете? – З мамою? – А  за чиє здоров’я будете молитися? – За свою сім’ю, за родину».

Віряни запевняють, черга рухається швидко. І хоч на вулиці мінусова температура, втім, переконують – не холодно, тут більше думають про духовне.

п. ЛЕОНАРД, тернополянин:

«Черга скоро йде. – А ви вже давно прийшли? – Півгодини. – Не змерзли ще? – Тут не відчуваєш. Тут зовсім аура інакша. – За що будете молитися? Що проситимете у святині? – Щоб був спокій і мир між людьми, щоб наші хлопці не гинули».

п. ОЛЯ, тернополянка:

«За здоров’я, за наших бійців, за мудрість українського народу. Надіюся, що маємо прекрасну країну, багату, а ще, аби розум був. Як ми станемо розумні, як ми станемо кожен думати, щоб щось зробити на своєму місці, тоді і буде наша прекрасна країна».

Щоб не затримувати чергу, люди, які вже побачили Нерукотворний образ з Едеси, виходять через стару захристію. І якщо стоячи у черзі моляться, і зосереджуються на тому, що попроситимуть у чудотворної ікони, то тут вирують емоції.

НАТАЛЯ, тернополянка:

«Ми були біля ікони. Напевно просила більше про особисте зцілення, за сім’ю. Але так все швидко відбулося, що я навіть ікони не встигла роздивитися. Люди якось так, що дивно, пропускали, ми так обходили чергу».

п. ЯРОСЛАВ, приїхав з с. Полупанівка (Підволочиський р-н):

«Змерзнути не змерз, тому що коли йдеться до такої святині не мерзнеться. Духовно велике відчуття. Дуже велике. Задоволений такий на все життя. Будемо надіятися, що після першого разу у Тернополі на нашій Україні настане мир і ми будемо щасливі».

Люди запевняють, відчувають душевний спокій.

п. МАРІЯ, приїхала з м. Борщів:

«Я давно відчуваю, що Господь, Ісус Христос мене любить і помагає мені у всьому. В мене такі тяжкі дороги, але я все якось переношу. І дуже відчуття таке дуже душевне. Молилася за свого сина. Бо троє дітей в мене. Двоє нічого, нормально живуть, а третя дитина трошки так… В сина таке невезуче життя. Я надіюся на Бога, що всьо буде добре».

Зауважимо, зупинятимуть чергу двічі на добу. Настоятель Катедри пояснює, це технічна перерва задля прибирання. Адже через храм проходить багато людей. Отець Орест Павліський додає, прочан очікують не лише з Тернопільщини.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ:

 «Ми маємо попередню домовленість із Закарпаттям, Львів, Стрий, Франківськ, Косівщина, Верховинщина, Поляниця. Те, що я знаю. Відповідно, також делегації і з-за кордону. Нам говорили, що у Львові, особливо останні дні перебування ікони, прочани були з: Польщі, Словаччини, Румунії, Венгрії. Ми не знаємо, як буде, але може бути, що і буде у нас».

Духовне життя у храмі не зупиняється, підкреслює отець Орест Павліський. Люди спокійно можуть заходити у собор помолитися, чи посповідатися. Літургії відбуватимуться за розкладом.

залишіть коментар