У 2016-му на цивільний захист населення Тернопільщини витратили півтора мільйони гривень

Автор:     Опубліковано: 3 Лютого 2017 о 18:56    310 переглядів

Керівники служб цивільного захисту районів підбили підсумки своєї діяльності на Тернопільщині у 2016-му році.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Це ціла низка структурних підрозділів, які забезпечують безпеку громадян. В першу чергу, це йдеться про Державну службу з надзвичайних ситуацій, яка виконує властиві їй функції, інші – це Національна поліція, Служба автомобільних доріг, всі структурні підрозділи, котрі здійснюють ці заходи, котрі пов’язані з безпекою кожного громадянина на території області в мирний період».

Голова Тернопільської облдержадміністрації розповідає, в минулому році чималу увагу приділили фінансуванню системи цивільного захисту. Це дало можливість здійснити певне переоснащення та придбати необхідне обладнання.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Для прикладу: в 14-му році на систему цивільного захисту всієї області було виділено майже 200 тисяч гривень з бюджетів і обласного, і районів. В 15-му це вже біля 220 тисяч гривень. В 16-му році спільними бюджетами, з обласного було виділено майже 900 тисяч гривень, з місцевих – більше, як 600».

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області:

«В минулому році нами було відкрито чотири місцевих добровільних команди. П’ята – в Микулинцях, було відновлено підрозділ державної пожежної охорони, який в 2010-му році припинив своє функціонування, у зв’язку з обмеженим фінансуванням. На сьогоднішній день всі підрозділи ДСНС готові до виконання завдань за призначенням. І на 2017 рік ми плануємо також продовжити реалізацію пілотного проекту створити місцеві пожежні команди майже в кожному районі».

Окрім звичних обов’язків, минулоріч працівникам служби з надзвичайних ситуацій довелося мати справу і з негодою. Та, запевняє Віктор Маслей, спільними зусиллями із іншими службами з нею вдалося впоратися.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області:

«Крім цього, з 2015-го року  по сьогоднішній день ми маєм надзвичайну ситуацію пов’язану з виявленням вибухонебезпечних предметів на території Тернопільського району. За період ліквідації цієї надзвичайної ситуації, ми вилучили більше 300 вибухонебезпечних предметів, а це авіаційні та фугасні бомби, вагою більше 100 кілограм».

У планах цього року, у зв’язку з продовженням проведення децентралізації, стратегію цивільного захисту мають розвивати і в новостворених територіальних громадах, розповідає Степан Барна.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Що це означає? Максимальна доступність послуг безпеки. Тобто, ми відкриваємо в кожній територіальній громаді не тільки місцеву поліцейську станцію, а і також місцеву пожежну частину, яка має гарантувати безпеку громадян на цій території».

залишіть коментар