У Кременці змагатимуться бригади екстреної медичної допомоги з України та з-за кордону

Автор:     Опубліковано: 22 Лютого 2017 о 19:20    587 переглядів

Класична реанімація, порятунок постраждалих у ДТП, людей з вогнепальними пораненнями, перевірка кмітливості, фізичної витривалості та базових знань з медицини невідкладних станів. На Тернопільщині вже зовсім скоро стартує ІІ Всеукраїнський зимовий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги. Організатори стверджують, такі змагання – це, насамперед, свято для самих команд.

АРСЕН ГУДИМА, зав. кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського, головний суддя змагань:

«По-друге, цей чемпіонат спонукає бригади, все-таки, додатково подивитися протоколи, по яких вони живуть, показати свої знання на практиці. І на таких чемпіонатах відбувається дуже потужний діалог з першими особами служби екстреної допомоги, Міністерства охорони здоров’я України, а також – взагалі з керівництвом служб в державі, де можна побачити, які є успіхи в цій галузі і які є проблеми, і відразу, в неформальній обстановці, намітити шлях їх вирішення».       

Центром проведення змагань стане Кременець. Чому саме це місто? Арсен Гудима пояснює так:

АРСЕН ГУДИМА, зав. кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського, головний суддя змагань:

 «Кременець – це є перлина південної Волині. Я вважаю, що кожен мешканець України і не тільки повинен хоча б раз побувати в Кременці. Це – місце, яке має такі вишукані природні, духовні, історичні цінності».

Крім того, каже Арсен Гудима, є й у Кременці відповідні умови для проведення подібних змагань. Етапи проводитимуть на різних локаціях. Залучать також поліцію та надзвичайників. Наразі, зі слів Арсена Гудими, на участь у чемпіонаті зареєструвалися 20 команд.

АРСЕН ГУДИМА, зав. кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського, головний суддя змагань:

 «Рівненський центр медицини катастроф, Волинський центр, Тернопільський, Буковинський, Закарпатський, Івано-Франківський, Хмельницький, Дніпропетровський, Вінницький, Черкаський, Полтавський, Чернігівський центри, а також приїжджає приватна клініка з міста Києва. Крім того, на цей чемпіонат ми традиційно запрошуємо наших колег з Краківської швидкої допомоги, краківська швидка представляє дві команди. До речі, це команди парамедиків. Приїжджає команда з Бельсько-Бяли».   

Чемпіонат триватиме з 23 по 25-те лютого. До слова, подібні змагання у нашій області відбудеться вже втретє.

 

залишіть коментар