У міській раді оголосили конкурс проектів на заміну літака на Східному

Автор:     Опубліковано: 9 Лютого 2017 о 19:30    287 переглядів

Літак МІГ-17 на Східному, при вході в Парк Національного Відродження встановили ще у 80-х роках ХХ століття. Минулого ж року спеціалісти прийняли рішення його демонтувати. Оскільки, попередній проект про встановлення на місці літака монументу «Трійці Воздвиження» у вигляді 3-х ангелів таки не прийняли, то ця тема знову актуальна.

ВАСИЛЬ БЕСАГА, начальник управління містобудування та архітектури ТМР:

«Ми ці питання неодноразово обговорювали і на засіданні містобудівної ради, давали свої пропозиції і спілка архітекторів і дійшли до такої згоди, що все-таки не будем конкретизувати, який має бути, або постати монумент, будівля. Все-таки, це на розсуд фахівцям, професіоналам, ну, можливо, громадяни, які зможуть втілити свої задуми, цю ідею».

Василь Бесага пояснює, охочим подати свої пропозиції не варто обмежуватись лише конкретним монументом.

ВАСИЛЬ БЕСАГА, начальник управління містобудування та архітектури ТМР:

«Є таке бажання, щоби не тільки десь зациклилися на саму композицію вхідної групи, а все-таки розглядали його в комплексі, так би сказати з містобудівної ситуації. Тому що навпроти є в нас собор, є площа Папи Івана-Павла ІІ, ви знаєте, яку можна теж задіювати частково. Також є побажання, що, можливо, все-таки розглянули питання щодо концепції в цілому в парку».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми сподіваємось, що буде багато учасників не лише з Тернополя, а й в цілому з України. Запрошуємо, як колективи, так і архітекторів, художників, які можуть працювати самостійно для того, щоб зібрати кращі пропозиції. Всі пропозиції подавати в управління культури ТМР, за адресою Шевченка, 1. Крім того, є на сайті міської ради оголошення про електронну пошту, куди можна  відправити всю необхідну інформацію».

До слова, конкурс триватиме з 12-го лютого по 12-те квітня, а для всіх його учасників передбачили преміальний фонд у сумі 20 тисяч гривень.

залишіть коментар