У Тернополі відбудеться націоналістичний зліт «Соколи Майдану»

Автор:     Опубліковано: 8 Лютого 2017 о 18:44    1 155 переглядів

11-го-12-го лютого у Тернополі відбудеться Всеукраїнський націоналістичний зліт «Соколи Майдану». Його приурочили до 123-річчя об’єднання «Сокіл». Ініціатори розповідають, свою діяльність воно розпочало у Львові, як молодіжне військово-спортивне товариство.

ІЛЛЯ СЕМЕНЕЦЬ, керівник Тернопільського осередку ВМГО «Сокіл»:

«У 1914-му сокільці вже першими ввійшли у склад легіону Українських Січових Стрільців заради того, щоб відстоювати свободу України. В 1939-му ми були заборонені НКВдистами, як націоналістична організація. У 2006-му націоналістичною молоддю відродилась організація. І зараз активісти «Соколу» стояли у 2014-му на Майдані, брали участь в боях на Інститутській, на Грушевського».

У суботу, 11-го лютого, відбудеться марш зі смолоскипами центральними вулицями міста, учасники ходи покладуть квіти до пам’ятників Героїв Української визвольної боротьби, далі народне віче на Театральному майдані. Там же відбудеться і концерт націоналістичної пісні.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, депутат Тернопільської міської ради:

«На другий день ми робимо на майдані робимо Народну олімпіаду. Ви пам’ятаєте, під час Майдану ми робили першу олімпіаду, це якби друга олімпіада, в якій будуть приймати участь школярі. І після того буде великий вишкіл «Соколу» на Комбайновому заводі».

 ІЛЛЯ СЕМЕНЕЦЬ, керівник Тернопільського осередку ВМГО «Сокіл»:

«12-го лютого з 10-ї ранку на Комбайновому заводі буде, в принципі, військовий вишкіл. Українці мусять навчитися себе захищати, мусять знати, що таке зброя, як нею користуватися, що таке перша медична допомога, як її надавати, не тільки на війні, але у будь-якій критичній ситуації. Саме тому приблизна кількість учасників, ми думаємо, буде близько 250-300 чоловік».

 

залишіть коментар