У Тернополі відзначили День зими

Автор:     Опубліковано: 13 Лютого 2017 о 19:10    964 переглядів

Минулих вихідних Тернопільський парк Шевченка перетворився на справжню зимову казку. Адже саме там, вже традиційно у нашому місті, відзначали День зими.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Українці здавна святкували свято Стрітення – це свято зустрічі зими з весною. Традиційно, на це свято ми намагаємся зробити День зими в Тернополі. В ці дні люди проводжали зиму, чекали до весни. Знали, що яка б не була холодна чи сувора зима, все-одно прийде тепла весна, сподівались вже на нові врожаї, на новий настрій, на новий позитив. Таким чином хочемо зробити і в Тернополі, щоб люди гарно, святково провели зиму».

На замерзлому озері можна було подивитись змагання лижників та парапланеристів.

ЛЕОНІД СНІЦАРУК, головний суддя першого зимового кубка Тернополя з точності приземлення на параплані:

«Це ми дійсно вперше і зимою, і в Тернополі, і дасть Бог – все буде добре, то будемо ще розігрувати. Суть – ось мішень і якомога точніше до центру тої мішені. Там 2-сантиметровий кружечок, коли він його торкається, перша точка дотику пілота землі, цей кружечок,то рахується відхилення – 0. Найкращий результат».

Оскільки у Тернополі прогнозували сильний вітер, то не всі охочі парапланеристи наважились приїхати, розповідає головний суддя змагань.

ЛЕОНІД СНІЦАРУК, головний суддя першого зимового кубка Тернополя з точності приземлення на параплані:

«Розігрується індивідуальна першість – пілоти між собою. І команди. Команди в нас зараз невеликі, бо мало учасників. Мало бути 20, а є 9. Учасники з Тернополя є, з Кременця, з Золочева, Львів і Київ».

Тішили очі перехожим у парку різноманітні фігури, представлені тернопільськими школами на конкурс снігових скульптур.

СВІТЛАНА ЮРИН, заступник директора з виховної роботи Тернопільської ЗОШ№14:

«Сьогодні наша композиція є тематичною, актуальною. Бо, як і діти України, так і, мабуть, діти усього світу, мріють жити у спокійній, щасливій, мирній державі. І тому наша композиція якраз відповідає тому, що дівчинка і хлопчик обійняли планету миру, щастя, спокою, радості».

Крім готових скульптур можна було подивитись і на процес їхнього створення.

ІГОР ЗІЛІНКО, представник Тернопільської художньої школи:

«Щоб не було стидно перед нашими учнями. Ми з художньої школи. Це були такі заготовлені снігові брили, з яких ми робимо якісь фігурки, присвячені, на злобу дня. Робим когутика такого. Цього року рік когута».

Також на тернопільському святі зими гості мали можливість придбати сувеніри та смачні наїдки. Окрім того, охочих безкоштовно пригощали кашею та супом.

залишіть коментар