У Тернополі відзначили воїнів-афганців

Автор:     Опубліковано: 13 Лютого 2017 о 19:20    953 переглядів

У Тернополі відзначили воїнів-афганців. Цьогоріч виповнюється  28 років з Дня виводу військ з Афганістану. В рамках цієї події для тернопільських афганців підготували урочистості.

П’ятдесятисемирічний воїн Іван Бабій пробув в Афганістані два роки. За цей час, окрім визнання здобув там й інвалідність. Чоловік пригадує вибору йти воювати, чи ні у нього не було. Як офіцер, він мав виконувати свій обов’язок.

ІВАН БАБІЙ, воїн-афганець

«Я відкрив Інтернет і зараз подивився, цей полк, в якому я відслужив 2 роки – там пуста земля. Там при вході, як ми входили, в нас тільки палаточки були і на протязі тих десяти років, він там розбудувався, зараз це пустка, тому що там стояли, ми були для них невірні і їхня релігія забороняє приймати щось від невірних і я вважаю, що це правильно, тому що ми прийшли з війною на їхню рідну землю».

Порівнюючи тодішні події в Афганістані і вже теперішні на Сході України, чоловік запевняє все ніби повторюється заново, однак вже на рідній землі.

ІВАН БАБІЙ, воїн-афганець

«Це йде аналогічно. Росія підтримуючи прямо і солдатами, і зброєю. Якщо «гради» і «урагани» луплять по наших бійцях, це взагалі в моїй голові не вкладається як? Росіяни заявили, що вони наші побратими, одновірці, зараз нас стараються винищити, стараються захопити нашу землю. Но я вже говорив, що ми українці не дамо цього, ми любимо свою землю і також вміємо воювати».

З нагоди річниці, понад півсотні тернопільських афганців відзначили теплими словами, подяками, грошовими винагородами. А вони в свою чергу, також із символічними подарунками, пообіцяли і далі, з усіх сил, відстоювати рідну землю.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Сьогодні можна дуже багато дискутувати, кому ця війна була потрібна, чи вона була справедлива, але ми не говоримо сьогодні про війну, говоримо про людей, які пройшли пекло Афганістану. В наслідок виховалася і створилася окрема частина суспільства, яка називається афганці. Це не просто ветерани Афганістану, це люди, які мають певний спосіб мислення, певний спосіб життя. Це люди, які завжди живуть активним громадський, суспільним життям в нашій державі. Не дивно, що будь-які визначні події в державі відбувались завжди за участі афганців».

МИХАЙЛО МУХА, член правління ТОО УСВА

 «Перш за все, хочу сказати, що голова міста Попасної Ханатов Валерій Миколайович, просив передати особисто вам, пане голово, що Попасна – це Україна. Вони настільки вже переконалися в тому, коли ми були з концертом, коли наша ротація пройшла служби ВСП, що вже почали по-українськи розмовляти і навіть вишиванки почали вдівати, що цікаво.  Мав я розмову і з місцевими афганцями, вони також переконані в тому, що дійсно там повинна бути Україна».

Нагадаємо, виводити радянські  війська з Афганістану розпочали у травні 1988 року  і тривав цей процес по лютий 1989 року.

 

 

залишіть коментар