У Тернополі вшанували Героїв Небесної Сотні

Автор:     Опубліковано: 22 Лютого 2017 о 19:19    379 переглядів

Тернополяни вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності. Люди зібралися неподалік пам’ятника Небесній Сотні. В руках – портрети тих, кому у пам’яті поколінь судилося залишитися Героями. Спершу священнослужителі різних конфесій відправили панахиду за полеглими.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Пам’ять про цих Героїв повинна бути для нас не просто словами. Пам’ять – це для нас готовність повторити їхній подвиг, їхній приклад. Тому що сьогодні знову випробовується незалежність України. Сьогодні знову кожен з нас повинен, хто – на Сході зі зброєю в руках, а хто – тут, на мирній Тернопільщині, своєю працею зробити все, щоб Україна стала сильнішою, щоб ворог був відкинутий, щоб жоден окупант більше до нас не приходив».      

Участь у вшануванні взяли і рідні Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини.

СЕРГІЙ КАПІНОС, брат Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса:

«Мій брат була людина унікальна. Він був революціонером по житті. Він був на Мовному майдані, голодував 12 діб. Він був на Помаранчевій революції, на Революції Гідності. Він завжди казав, що «рабів до раю не пускають». Просто, якщо ми самі не зробимо для себе… нам не потрібна Європа, і ми не потрібні Європі. Поки ми самі не будемо Європою – нікому ми не потрібні»..

ЮРІЙ ВОЙТОВИЧ, батько Героя Небесної Сотні Назара Войтовича:

«Назар приїхав половина 7 і, раптом, перебув майже три години на Майдані. Він мені сам дзвонив, що їде. Але так сталося, що треба було, видно, там бути йому. Якби не поїхав, він би мені, напевно що, ціле життя потім дорікав, чого, тату, ти мене не пустив, коли в той час твориться історія України».

Люди кажуть: хоч минуло вже три роки, та біль втрати меншим не стає.

ОКСАНА КОСТЕНКО, мати Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка:

«Материнське серце час не лікує. Це така рана, я не знаю… Поки я на цьому світі живу, доти і рана в мене живе. Можливо, краще б загоювалася, якби ми бачили більші зміни у Верховній Раді, тобто, в історії нашої країни. То, можливо, серце трошки нас, як батьків, заспокоїлось би. Бо ми б зрозуміли, що наші діти правильним шляхом йшли».    

ВОЛОДИМИР ГОЛОДНЮК, батько Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка:

«Я думаю, що історія ще оцінить цей вчинок. Це, певно що, унікальний… вперше в світі, коли Майдан почався з відстоювання європейський цінностей. Це єдиний такий вчинок, шкода, що він завершився так трагічно, в тому числі, для наших родичів. Вони дали поштовх суспільству, дали поштовх нам змінити цю країну. Ми тепер повинні це робити і за себе, і за тих, кого вже немає, в тому числі,  і за тих, хто зараз на сході України».  

ІГОР КОСТЕНКО, батько Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка:

«Мені хотілося б звернутися до громадськості, до народу України: люди, просніться! Боротьба триває, боротьба не закінчена. Приймайте участь трошки, не будьте байдужими. Майдан плавно переріс в війну, помагайте. Майдан продовжується, ідеали Майдану не перемогли».   

Віддати шану загиблим на Майдані прийшли і місцеві представники влади.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Я думаю, що сьогодні наше всіх головне завдання – це зробити таким чином, щоб та Україна, яка змінилась завдяки їхньому жертовному подвигу стала, власне, такою, заради якої вони гинули. Це буде самим кращим пам’ятником для них всіх». 

Також під час заходу нашим землякам – учасникам Революції Гідності, Дмитру Кидалюку та Андрію Салагорнику вручили державні нагороди – Ордени за мужність третього ступеня. На завершення  поклали квіти до пам’ятника Небесній Сотні.

залишіть коментар