У Тернополі вшанували Героїв Небесної Сотні

Автор:     Опубліковано: 20 Лютого 2017 о 19:17    1 098 переглядів

Листопад-грудень 2013-го, січень-лютий 2014-го. Євромайдан, Революція Гідності, Небесна Сотня. Ці слова і дати вже вписані у новітню історію України. Найбільш кривавими сторінками у нашій пам’яті закарбувались дні з 18-го по 20-те лютого. Три роки тому у центрі столиці вбили понад сотню активістів.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Тисячі простих хлопців і дівчат, простих чоловіків і жінок, вийшли, щоб відстояти свою свободу і свою гідність. Вони вистояли. Однак перелік українських Героїв всіх часів поповнився прізвищами й іменами Героїв Небесної Сотні».

Серед них і наші земляки з Тернопільщини – Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Ігор Костенко, Василь Мойсей і Тарас Слободян.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Це були звичайні люди, які жили поміж нас, які займалися своїми щоденними буденними справами, але в певний вони зробили свій вибір. І завдяки їм змінилася Україна. Тому що, як говорив один із керівників ОУН – Ігор Коновалець: «Кожен із нас має право вибору, або стати творцем історії, або стати її жертвою». Вони свій вибір зробили. І завдяки їхньому жертовному подвигу Україна змінилася».

Тридцятиоднорічний Тарас Слободян працював в одному із тернопільських вишів. З початку заворушень у Києві поїхав на Майдан. У грудні 2013-го зник безвісти. Дата смерті залишається невідомою і досі. Знайшли ТарАса мертвим у лісі на Сумщині, з ознаками насильницької смерті.  До сьогодні у його матері на очах сльози. Пані Марія зізнається, хоч з того часу минуло три роки біль від втрати сина не вщухає.

МАРІЯ СЛОБОДЯН, мати загиблого Героя Небесної Сотні Тараса Слободяна:

«Не може лікувати час, не може. Воно постійно… Постійно згадуєш, постійно плачеш, постійно ходиш на цвинтар. Кажуть, не ходи… Як можна не ходити. Це вже нам до смерті… Втрата дитини –  це є найбільше, саме найважче. Не дай Бог того нікому… Тому я тільки всім бажаю, щоби був мир в нашій державі, це насамперед. Всім здоров’я і щасливої долі».

Своє горе, розповідає жінка, ділить з рідними інших Героїв Небесної Сотні.

МАРІЯ СЛОБОДЯН, мати загиблого Героя Небесної Сотні Тараса Слободяна:

«Ми вже кажемо, що ми, як… Ми ж не знались ніхто. Ну ми просто стали, як друзями, як родичами навіть. Знаєте, дійсно родина. Ми спілкуємося, ми зустрічаємося, ми дзвонимо одне до одного, ми підтримуємо одне одного, настільки зблизились».

У тернопільській 18-ті школі, де пам’ять про полеглих Героїв увічнили у музеї Революції Гідності, до третьої річниці тих трагічних подій відбувся урок-реквієм.

о. РОМАН, настоятель церкви Зарваницької Божої Матері у Тернополі:

«Хочеться також, щоб ця жертва, жертва Небесної Сотні, була також для нас, для того, щоб ми разом з вами мали інше майбутнє, інше життя, краще життя, вільне життя. І могли кожного року доцінити ще більше, краще оцю велику жертву наших Героїв Небесної Сотні».  

МАРІЯ СЛОБОДЯН, мати загиблого Героя Небесної Сотні Тараса Слободяна:

«І не тільки Небесну Сотню треба пам’ятати, але й тих, які зараз гинуть на Сході. І молитися за них, і просити миру у нашій державі».

Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні.

залишіть коментар