У Тернополі вшанували Патріарха Йосифа Сліпого

Автор:     Опубліковано: 16 Лютого 2017 о 19:10    523 переглядів

125 років тому у селі Заздрість на Тернопільщині  17 лютого народився Єпископ Української греко-католицької та Кардинал Римо-католицької церков Йосиф Сліпий.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

«Тут він недалеко вчився у гімназії. Пізніше поступає в духовну семінарію. Після духовної семінарії, наш Мойсей українського народу, Митрополит Андрей Шептицький, посилає його на студію в Ізбурзі. Потім студії у Римі. Пізніше він стає священиком. Потім ректором семінарії. І організовує Академію духовну у Львові».

Життєвий шлях Патріарха був нелегким, навіть драматичним, зазначив Митрополит Василій Cеменюк, розповідаючи про Йосифа Сліпого.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

 «Йому пропонували бути Московським Митрополитом у Києві, але він свого народу, свої віри не зрадив. Він був вірний до кінця».

Його віру неодноразово намагались зламати. Радянською владою був ув’язнений на 18-ть років. Проте він вистояв.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

 «Після 18-ти років каторги його звільнили. Він повернувся до Італії, до Риму. Він бажав вернутися до Львова, бажав повернутися до свого народу, до своєї Церкви, піднести її. Але йому не дозволили. Йому навіть не дозволили в Італії говорити про своє знущання, про ті тюрми, про те заслання».

У своїй проповіді Архиєпископ Василій Семенюк звертає увагу на слова великого Патріарха: «Будьте собою». Роз’яснює, цим Блаженніший закликав людей не цуратися свого народу, Батьківщини, мови та віри. Міський очільник зазначає, сьогодні слова і вчення священнослужителя актуальні, як ніколи.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Тяжко переоцінити його вклад, в Українську державність, у створення Української держави. Він є насправді символом незламності віри, символом незламності українського духу. Сьогодні для нас дуже важливі його слова, його вчення. Особливо в наш час. Тому що у свій час ще Патріарх Йосиф говорив про те, що: «Пишайтеся нашими сторінками української історії. І робіть себе такими, щоб ви змогли збудувати ту державу, заради якої помирали покоління ваших предків». Я думаю ці слова сьогодні, як ніколи вони є актуальними».

Помер Патріарх на 92-му році життя далеко від Батьківщини – у Римі. Після проголошення незалежності України, Йосифа Сліпого перепоховали у Львові.

 

залишіть коментар