У Тернополі знайшли нові підземні ходи

Автор:     Опубліковано: 28 Лютого 2017 о 19:30    438 переглядів

Ні для кого не секрет, що під Тернополем є мережа підземних шляхів. Останнім часом питання їхнього дослідження є досить актуальним. Тому вирішили запросити спеціалістів. Цього разу це лише тестова спроба. Команда фахівців із Києва сучасним обладнанням, протягом двох днів, обстежувала центр міста. Хоч за такий короткий термін, пояснюють спеціалісти, дослідити багато неможливо.

МИХАЙЛО ТУРЯНИЦЯ, технічний консультант компанії «System Solutions»:

«На знайдення одного тунелю у нас вчора, перший ми знайшли хвилини за три. Тому, що ми знали, де шукати. Ми бачили провалля, ми бачили люки. Встигли обстежити ключові місця. Наприклад, біля Катедрального собору, біля Замку. Спустились у Замок, в підземеллі робили сканування. Робили сканування в підземеллі Катедрального собору».

МАКСИМ, представник швейцарської компанії «Leica Geosystems» в Україні:

«Здесь вот мы сразу видим на планшете материалы. То есть, GPS антенна – она сразу дает привязку на местность. Соответственно, мы можем потом эти же точки воспроизвести в любой момент в поле. Или там, например, на местности. И знать точно, где находится то или иное, либо это коммуникации, либо это подземелье. И вот один из примеров. Вот как, если тут видно, сразу же видно где слева идет коммуникация, а где пустота туннеля. Аномалия полностью прошивает весь грунт насквозь и где-то шириной 2,5 метра. Тут вот четко на дороге видно, и видно, что там просевшей асфальт, что там идет подземелье».

Фахівці детально оглянули приміщення  Архикатедрального собору та площу біля нього.

АНДРІЙ КІР, голова ГО «City Project»:

«Виявили одну аномалію. Можливо там є підземний хід, який спрямований під фундамент і виходить на зовні до вулиці Листопадової. Спустилися у підземелля Замку. Те припущення, яке я недавно на Фейсбуці опублікував, що там можливо є ще один ярус вниз, ми можемо тепер йому надати більше якусь наукову силу. Тобто, ми дійсно виявили внизу ще одне склепіння, можливо там раніше також був ще один поверх».

Під час сканування вибраних локацій вдалося довести не лише деякі гіпотези, а й виявити кілька нових підземних ходів, розповідає Андрій Кір.

 АНДРІЙ КІР, голова ГО «City Project»:

«Це від Катедри виходить один хід спрямований до вулиці Листопадової. Інший спрямований в бік Замку. Ще один прохід направлений до корпусу медуніверситету, через Майдан Волі. І біля магазину «Молоко» також було виявлений тунель».

Корисним такий прилад може бути не лише для вивчення підземних шляхів. Досліджують георадаром і комунікаційні мережі.

МИХАЙЛО ТУРЯНИЦЯ, технічний консультант компанії «System Solutions»:

«В чому особливість технології? Вона дозволяє знайти, як металеві труби, так зв’язок, так і водяні труби. І це один єдиний апарат, я думаю, який може знайти поліетиленові труби. Це перша його задача. Друга його задача – це, все-таки тут було найважливіша задача, пошук підземних ходів».

 ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Ми запросили власне тут головних інженерів, проектантів, людей, які приймають участь в управлінні інженерними мережами у місті Тернополі. А запросили ми фахівців для того, аби почати вже таке професійне дослідження історичної частини міста, підземної частини. Тому, що дуже багато є досліджень аматорських, дуже багато витратили часу ентузіасти цього процесу».

Владислав Стемковський вважає, за допомогою таких досліджень можна побачити повноцінну картину тернопільських підземель. Адже ходів під нашим містом може бути чимало. Наприклад, на місцях, де періодично просідає ґрунт чи утворюються провалля.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Зараз шукали насправді і георадари для купівлі для міської ради, як версію розглядали. Шукали компанії і професійні організації, які можуть нам дати в оренду. Але найкращий варіант, це замовляти дослідження. Тому, що тоді, відповідають не тільки техніка сучасна, але й люди, які мають досвід, мають практику. Тому нам треба зробити повністю модель підземного міста, в межах історичної частини Тернополя».

Варто зауважити, тернополяни не єдині, хто цікавиться своїми підземеллями. Наші сусіди з Рівненщини ще з минулого року проводять розкопки у центральному парку міста.

ТАРАС МАКСИМЕНКО, начальник управління культури і туризму м. Рівне :

«Ми натрапили на кімнату 5 на 6 метрів. Величезну. На хід теж неймовірний, вимуруваний, 4 метри глибина його. Тобто там повноцінний, там на коні можна стояти в тому ході. Це величезний підземний хід. Ми про нього знали. Ми раніше працювали з георадаром, але українського виробництва, він не такий якісний».

Спеціалісти припускають, щоб скласти картину підземель історичної частини Тернополя в повному обсязі, потрібно буде витратити близько місяця на самі, так би мовити, польові дослідження, і майже стільки ж для обробки отриманої інформації.

 

залишіть коментар