В Катедрі посвятили третій в світі пластовий фелон

Автор:     Опубліковано: 27 Лютого 2017 о 19:00    309 переглядів

В кожну останню неділю місяця відбувається традиційна Пластова літургія. Цього разу під час неї в Архикатедральному Соборі присутні мали змогу побачити посвяту Пластового фелону. Ця подія є унікальною, кажуть місцеві скаути, оскільки це третій у світі Пластовий фелон, і всі вони знаходяться в нас на Тернопільщині. Два попередні були іменні, третій же буде належати Тернопільській станиці, і хто буде капеланом, зможе його одягати.

ДМИТРО СИРОТЮК, голова Тернопільського Пласту

«Коли йдуть таборування, вони є юнацькі, старшопластунські, в лісі, в наметах, скаутський стиль зберігається. Саме якраз літургії, виїзні, коли ми запрошуємо до нас в табір, вони дуже гарно несуть виховну мету, ціль. Ми створюємо спеціальну таку каплицю з линви і дерева, виїзну. Вона дуже швидко робиться і дуже гарно виглядає, відповідно дуже важливою є присутність священиків у пластовому житті, на таборах. Це є дуже важлива складова, одна з 4, у вихованні дітей в Пласті. Тобто, емоційне, розумове, фізичне і духовне виховання».

До слова, фелон та Євхаристійний посуд оформлені у пластовому стилі. Тобто, нанесені пластунські символи – дуба, мухомора, блискавки та калини.

ДМИТРО СИРОТЮК, голова Тернопільського Пласту

«Блискавки, як символа швидкості, дуб – це символ сили, калина – символ красоти і мухомор, як символ обережності».

о. ЯРОСЛАВ ШЕВЧУК, капелан Тернопільського Пласту

«Ці речі, які ми зараз посвятимо, будуть вживатися на усіх потребах для самих пластунів. При різних заходах, чи це табори, чи це вишколи, які вони будуть організовувати. Дуже часто пластунята є у лісах, практикуються в такому житті з природою. І добре, коли є також з ними присутній священик. І вони користають не тільки із Слова Божого, але користають найперше із святої літургії, для того, щоб бути спільниками такої великої трапези Господньої. Зараз, на славу Божу, ми починаємо чин освячення риз та Євхаристійного посуду».

 

 

залишіть коментар